Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kifolyt elem által szennyeződő...

Kifolyt elem által szennyeződőtt elemtartót (játékba) mivel tudom kitisztítani? Az ecetes vízzel tényleg lehet próbálkozni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Megprobalhatod ecetes vizzel, vagy tisztan ecettel kipucolni, miutan a nagyobb "sav" darabkakat eltavolitottad.

Ez a cucc eleg veszelyes, ha lehet hasznalj gumikesztyut, illetve szemedre vigyazz es a rongyot/papirt amit hasznalsz utana dobd ki, vagy huzd le a klotyiban.

2011. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2011. dec. 16. 01:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Én féktisztító sray-vel csináltam.
2011. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
spray
2011. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
71%
Minden savas anyagot vagy savas felületett lugos folyadékkal semlegesitünk. Igy az akumlátorok elemek stb. szodabikárbonat-tal (folyadék) semlegesitünk. /mososzoda, maroszoda./ Vigyáz a maroszoda koncentráciojára. Szemed kezedet érinteted rögtön mosd meg tisztavizzel , Nagyon fontos csinálni ezert a szodabikarbonat használd mert nem veszélyes.
2011. dec. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Én sebbenzinnel szoktam, az órásnál láttam.
2011. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Luigi di Getto válasza:
81%

A ma használatos elemek savas működésűek, tehát a "kifolyt" tartalom közömbösítése, általános iskolai tanulmányaink alapján, lúgos közegben történhet. (ez az élet minden terén érvényes: savat lúggal, lúgot savval közömbösítünk - gyomorsav túltengése esetén, ha nincs kéznél istenként tisztelt gyógyszerünk, keverj el egy kiskanálnyi szódabikarbónát egy pohár vízben, és hajtsd fel mint egy hideg sört a kánikulában)

No de elemről volt szó. Közömbösítésre ne használj tömény lúgot (pl akku lúg). A már említett szódabikarbóna, szappan, mosogatószerek nagy része lúgos kémhatású, és éber ellenőrzés mellett, segítségükkel, komoly eséllyel menthetjük meg kedvenc eszközeinket. Szétszerelés, beáztatás, esetleg erre a célra tartogatott fogkefével óvatos mechanikus rásegítés, és közel a siker. Ne maradjon el a türelmes, és tökéletes szárítás sem. Majd jöhet némi pl WD40-es, kontaktszprés kezelés, és ismét szárítás. Ha nem vagy türelmes az oldószerek maradéka némi hő, vagy szikra hatására belobbanhatnak! Jöhet az összeszerelés, vizuális, és lehetőség szerint műszeres átvizsgálás, majd elégedett bólintás után a bekapcs.

2019. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!