Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen árban lehet lécet...

Milyen árban lehet lécet illetve falapot venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék hangszóró állványt készíteni de nem igazán tudom mennyibe kerülnek a falécek vagy esetleg egy fa lap? Ilyesmi állványt akarok csak fából

[link]

Mennyibe kerülhet ennyi fa?


2011. dec. 26. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra mész rá, hogy minél olcsóbb legyen és ezért hajlandó vagy messzebbre is menni és többet foglalkozni a fával, akkor el kell menned egy fatelepre. Én csak Érden és a 7-es úton Gárdony felé ismerek néhányat.


Fatelepen vehetsz colos deszkát az állványszerkezetnek. 10 centiszer 1 collos fenyő deszka 4 méter hosszú kb. 700 Forint. Két állványhoz kettő elég lesz. A helyszínen nagyjából méretre is vágják. Ezt azonban még csiszolnod kell. Majd lenolajjal átitatnod és lefestened.


Szükséged lesz alapnak és tetőnek egy OSB vagy QSB lapra (az utóbbi szebb rajzolatú). Kb. fél collos legyen. Egy fél lap bőven elegendő lesz neked (ennél kisebbre szerintem nem vágják a helyszínen). A fél lap max. 2000 Ft. Ezt méretre kell vágnod, le kell lenolajoznod és vastagon lefestened.


Kell néhány nagy facsavar. Pár Forintos tétel. Kell egy doboz festék (szerintem fesd az egészet egyszínű feketére, akkor csak egy festék kell), 1000 Ft. Lenolaj. Literes kiszerelésben kb. 500 Ft. Vegyél hígítót is, kb. 700 Ft. Kell még ecset, szerszámok.



Ha nem akarsz messzire menni és nem akarsz csiszolni, akkor menj be egy barkácsáruházba és gyalult lécet kérjél, méretre vágva. A gyalult deszka itt viszont vagy 4-szer drágább lesz.

2011. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!
2011. dec. 26. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!