Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Inkább egy vizes kandalló a...

Inkább egy vizes kandalló a nappali sarkába 600 ezerért, vagy egy kazán egy kis kazánházban 800 ezerért?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok, ha mind a kettő szóba jöhetne?

Ha a vizes kandallót választanám csak 2, ha a kazánt 3 szobánk lenne... Ez már nem ettől függ, csak megjegyzés.


2012. jan. 27. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A kandalló, az egyik legrosszabb hatásfokú fűtési mód!

Inkább látványnak jó...

2012. jan. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 gomzoli ***** válasza:
48%

A kazanhazba bele van kalkulalva a kemeny is? Az is dob am rajta 200 ezret, vagy többet.

Egyebkent en a vizteres kandallot fogom valasztani. Hasonlo dilemmank volt nekünk is, de mi mar döntöttünk.

Gazdasagosabb is, mert maga az egester is a lakast füti, nem egy külsö kazanhazat. Szep is.

De kicsit több macera tisztantartani, meg behordani a fat. De kit erdekel... karpotol a latvany, amikor majd estenkent bamulom benne a pattogo tüzet, sörrel a kezemben.

2012. jan. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 gomzoli ***** válasza:
31%
Mar miert lenne rosszabb hatasfoku a vizteres kandallo, központi fütesesre megcsinalva, mint egy vegyestüzelesü kazan? Tökugyanaz, csak szebb kivitelben.
2012. jan. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az ár ugye úgy értendő hogy a teljes központi kiépítése kerül ennyibe kazánnal v. kandallóval.Egyébként a kazán jobb. A kandalló lehet hogy szebb de koszolod az egész házat pl:fa behordás hamuzás alkalmával.
2012. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én véleményem meg az hogy a vízteres kandalló a leggazdaságosabb, Az első szerintem nem értette hogy "vizes"

Mert nem lehet összehasonlítani a kettőt, mármint a vízteres és a sima kandallót.

2012. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Csakis kazán. Első számú ok erre a biztonság. Ha a lakásban ég a tűz, mindig fennáll a szén-monoxid mérgezés veszélye. No meg a tűzveszély!

A másik, én laktam kandallós, kályhás és kazános lakásban is. Az első begyújtás mindenhol borzasztó, főleg amíg nincs nagy gyakorlatod benne, a kémény még hideg, nincs huzatja, dől be a füst. Amikor kihamuzod, óhatatlanul száll a hamu. A fát kintről hordod be, kis adagokban, macerás és koszol.

A kazánház nálunk úgy van megépítve, hogy egyrészt befér még kb. 2-3 m3 fa, ami folyamatosan szárad, ez nagy előny, főleg amikor februárban elfogy a fád és teljesen vizes, amit hoznak. Másrészt tűzzáró vasajtót tettünk rá, az ablakon is vas spaletta van. Ez azért jó, mert ha ki is csapna a kazánból a tűz, a kazánházból nem tud kijutni.


Persze a kandallónak is van előnye, aláírom, nem kell lemenni a kazánházba, ha pattogó tüzet akarok látni. De szerintem nem ér meg ennyit az a látvány.

2012. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Látom mindenki hasonlóan van ezzel, mit én. :)

Én is felsoroltam már az összes érvet, ellenérvet, de hát csak nem jutok előrébb... Ezért is írtam ki a kérdést. De, hát, ezek szerint ezzel mindenki így van. Csak van, aki már döntött.

Köszönöm a válaszokat és, akinek van mit, nyugodtan szóljon hozzá, várom! :)

2012. jan. 28. 16:16
 8/14 gomzoli ***** válasza:
0%

Találtam 40 euroért olyan "hamuszívó-porszívót" ami direkt kandallókhoz van. Úgyhogy a koszolás miatt nem aggódok. A fát meg be lehet hozni olyan dekoratív kosárban is, ami szép is, meg fér is bele elég.

Úgyhogy két ellenérv máris kilőve!

2012. jan. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 gomzoli ***** válasza:
0%

Bocs hogy apránként írok, most észleltem, hogy valaki a lakásba jutó CO gázok miatt aggódik. Kérdésem a következő: hol lehet olyan kéményt és kandallót készíttetni, ami a széndioxidot kiválogatja a füstből, és tiszta, szagmentes állapotban a lakásba ereszti, miközben a füst a kéményen át távozik? Érdekelne, az anyós miatt...

Ha valaki esetleg ezt mégis elhiszi, és emiatt nyugtalankodik, az vehet 2000 Ft-ért füstjelző, ill. CO-jelző készüléket.

Ha egyébként a kandallóból az égéstermék a zárt ajtaja ellenére is visszaszivárogna, azt elég hamar meg lehetne érezni.

2012. jan. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem a kőkorszakban élünk, a mai kandallók ha normálisan van megépítve kintről szívják az égéshez a levegőt, és igazad is van előző, pár ezres egy szénmonoxid érzékelő


Meg valahogy nekem nem rémlik hogy öreganyáink idejéből olyan nagyon sok szénmonoxid mérgezés lett volna, pedig akkor nem volt csúcs szuper technika meg ilyen - olyan érzékelő, ész szinte mindenki fával fűtött.

2012. jan. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!