Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A régi hagyományos csengő...

A régi hagyományos csengő helyett szeretnék egy új csengőt bekötni (modulcsengő) De a régi csengőbe 4kábel vezet az újnak viszont csak 2 hely van vezeték bekötésére. Kössünk kettőt-kettőt egy helyre? Kép a régi csengőről:

Figyelt kérdés
[link]

2012. febr. 3. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem köttesd be hozzáértővel, még megráz az áram.
2012. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

A "régi" csengő jobb oldali 2szála(ami az elosztó alól jön) az a 230 Voltos betáp, tehát vigyázz vele!

A bal oldali 2 szál a nyomógombtól jön, nem lehet benne feszültség.

2012. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
ÁLLJ, TÉVEDTEM!!! Fordítva van a bekötés! A BAL oldali a 230 Volt!
2012. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tehát a válasz.

MEgtudod melyik 2 vezeték a hálózat. valószínű a 2 fekete mert az jön a villanydobozból. Fázisceruzát dugj a csavarokhoz.


Ha a fekete a a hálózati vezeték akkor:


Összekötöd a bejövő azaz a fekete vezeték fázis szálát a nyomógomb azaz a bal oldali vezeték egyik szálával sorkapoccsal vagy ha nincs akkor összeszigszalagozod őket. A maradék kettőt meg a csengő 2 helyére kötöd.


Fontos A fekete vezetékek közül azt kösd össze a nyomógomb vezetékével amelyik a fázis. Ezt fázisceruzával ellenőrizd. Fordítva is jó lenne de így biztonságosabb.

2012. febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Azért ez nem játék. Mi van, ha ő sem tudja, melyik a bal keze?:)

És ebből még mindig nem tudja, hogy kössön 4 vezetéket 2 helyre. (szerintem ő sehogy!)

2012. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mi innen nem tudjuk melyik a 230Volt Rá kell mérni fázisceruzával vagy ha nincs akkor máshogy kell kitalálni.De magad is meg tudod oldani simán.


Szóval megkeresed hogy a balé oldal vagy ajobb oldal e a 230Volt.

Ha ez megvan akkor abból a fázist összekötöd a nyomógomb azzaz a másik oldali vezeték egyik szálával. A maradék 2 vezeték megy a csengőbe. Ennyi.


ha nincs fázis ceruzád akkor ki kell találni melyik az legjobb rövidzárral de nagyon vigyázz!

2012. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát nem is ekll 4 vezetéket 2 helyre hanem 2 őt össze kell kötni a maradék kettőt meg be tudja kötni ennyi.

Még próbálgatás alapon is meg lehetne csinálni de 3 eshetőség lenne


1 Rövidzár lemegy abiztosíték

2 Látszólag jól működik de a kapcsoló a 0 át szaklítja meg

3 minden jó a fázist szakítja meg a kapcsoló


Ennyi nehogymár egy csengőt ne lehessen bekötni.

2012. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy mindkét vezetékpár az elosztóból van kivezetve.

Ha feltételezzük, hogy szakember kötötte be, akkor a baloldali (talán MT) kábelben van áram és a jobb oldali vezetékek a kapcsolt szálak (Kikötött vezetékeknél fázis keresővel ellenőrizhető, hogy hol van az áram valójában).


Jó lenne az új csengőről is egy kép, mert fenn áll a lehetősége hogy nem 230V kell neki és nem lenne jó, ha mégis rákötnéd.


Egyébként ha minden áron te akarod elvégezni a bekötést, akkor szerintem először is áramtalanítsd a csengőt. Ha ezt nem tudod, akkor inkább az egész házat!

Ezután a baloldalon levő kábel, piros színű vezetékét rögzítsd az egyik fekete vezetékhez és szigeteld le.

Így már csak két vezetéked maradt. Egy kék és egy fekete.

Ezeket kösd be az új csengő két csatlakozójába.


De szerintem a legjobb az lenne, ha szerelőt, vagy legalábbis hozzáértőt hívnál hozzá, mert komoly bajt okozhatsz, ha valamit elrontasz.


Mi itt, képről nem lehetünk biztosak abban, hogy valóban az van a valóságban amit feltételezünk!

2012. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

7.

Mondanám, hogy igazad van, de itt 2 fő eshetőséget tartson a kérdező szem előtt: vagy agyonb@ssza az áram, vagy nem.


(mindezt azért írom, mert láthatóan fingja nincs az elektromosságról, és azért egy zsebteleppel kellemesebb tapasztalatokat gyűjteni)

2012. febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönjük a segítséget! Szól az új csengő! :)
2012. febr. 3. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!