Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Valaki tud olyan internetes...

Valaki tud olyan internetes oldalrol ahol leirják a butor készitést lépésröl lépésre? Nem csak egyfajta dolog érdekel hannem a cipös szekrénytöl a komolyabb butorokig.

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Én inkább a helyedben elmennék egy könyvtárba, ott nagyon jó barkács-könyveket találsz, pont amik téged érdekelnek!!!

A legjobb részeket kifénymásolod belőle. :D

2009. jún. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem macerás könyvből.

Inkább menj el valaki mellé aki egyedi bútorokat is gyárt, hamar kitanulod.

Én például szinte mindent el tudok készíteni.

A tudás csak az 50 %-a gyártásnak. Kellenek célgépek is.

Vigyázz az ujjaidra !

2009. jún. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szívesen segítek neked, de az infó mellé elég sok gép is kell, mármint ha rendes bútort akarsz összerakni. Egyébként nem nagy cucc az egész, csak türelem kell hozzá.


Ha van olyan szekrény, ami tetszik, mérd le, az alapján ki tudod számolni mekkora lapok kellenek hozzá, menj el egy barkácsboltba, ahol értenek a dolgokhoz, és ott tudnak segíteni abban, hogy milyen gépeid vannak, ahhoz melyik a legegyszerűbb megoldás, hogy összefogasd.


Ha leírod a méreteket, szívesen kiszámolom neked, mekkora lapokat kell venned, meg leírom, hogy hogyan rakd össze.


Milyen gépeid vannak? Bár végül ha kitartó vagy, akár egy csavarhúzó is elég. :)

2009. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

08:15-nek!


Én például könyvekből tanultam a bútorkészítést, remekül leírják az elkészítés folyamatát, az anyagszükségletet, a szabásmintát...

Ilyen előképzettség után készítettem saját magam polcokat, étkezőszekrényt, mosdószekrényt, franciaágyat, számítógép-asztalt (kihúzható billentyűzettartóval)...

A lerajzolt terveim szerint leszabattam a megfelelő méretű bútorlapokat, dekopírfűrész és fúrógép, csavarhuzó, kalapács minden háztartásban van... :D

Ja, az élfóliázáshoz kell egy vasaló...

A kárpitozáshoz vettem egy kapcsozó-gépet, nem olyan drága dolog.


Ezeket a barkácskönyveket eléggé közérthető nyelven írják meg, nem olyan, mint egy tankönyv.

2009. jún. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Attól függ milyen bútorokat akarsz csinálni: az előbb említetettkhez elég tényleg egy prospektus is szinte mert forgácslappal egy kisgyerek is tud bánni. De nekem elhiheted hogy a bútorasztalos szakmát sem hiába iskolában teszik le.

Ha igazi normális bútorokat akarsz készíteni akkor kell gyakorlati tudás és elméleti rendesen, mert igazi fával nem úgy kell dolgozni hogy kell egy dekopírfűrész meg tipli. Keress dc-n asztaloskönyveket vagy itt: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
gyere el barátném faterjához, az majd kitanítja az asztalosság csínját-bínját XD
2010. júl. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!