Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrész kuplung csere,...

Láncfűrész kuplung csere, hogy? Hogy müködik egyáltalán? (Laikus vagyok)

Figyelt kérdés
benzines persze..
2012. febr. 28. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Kifejezetten láncfűrész kuplunghoz nem értek, de általánosságban a kuplung egy súrlódó tengelykapcsoló. A tengelykapcsolók eltérő sebességgel forgó tengelyek összekapcsolására szolgálnak. Van egy motor (belső égésű - a villanymotorok szabályozása egyszerűbb). Ha az össze van kapcsolva az egész szerkezettel, akkor nem indítható, mert nagy a tehetetlensége a rendszernek. Ezért indításkor (és sebességváltáskor) "kuplungolással" le kell választani a motort, míg felpörög a megfelelő szintre a motor, majd azután lehet a tengelykapcsolóval rázárni a hajtott szerkezetre.

Tehát van egy láncfűrészed, rossz a kuplungja. Szét kell szedni. A kuplung a motor után lesz valahol a kihajtó tengelyén. Azt kiszeded, szerzel egy új kuplungot, azt beteszed helyette és kész. :)

Na a gyakorlati részéről még azért kérdezz meg valakit, mert kb. annyit se konyítok a láncfűrészekhez, és a kuplungszereléshez, mint te. :)

2012. febr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, teljesen nem vagy azért 0 ezen a téren de kuplungot még nem szedtem szét. Ami a fürészekre van kuplung inkább a robogók variátorára hasonlít, megfelelő fordulatszámnál a kuplung pofák a centrifugális erők miatt neki tapadnak a láncot hajtócsillag kerékhez ekkor kezdődik el a munka. Alapjáraton nincs akkora centrifugális erő ezért nem tapad a pofa a csillagkerékhez igy a lánc áll. Normális esetben.
2012. febr. 29. 08:25
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Csak a nagyon öreg gépeknél kophat el a kuplung.

A csere előtt fújj bele egy nagy adag féktisztító spray-t,úgy,hogy folyjon kifele,lehet,csak koszos,azért csúszik.

2012. febr. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó kedves hozzászoló: Leveszem a csillagkereket, és ott a kuplung mely részét fújjam? Köszönöm!
2012. márc. 1. 08:48
 5/12 anonim ***** válasza:

NEM! A burkolatot veszed csak le. Ott,alatta láthatsz egy kb.6~8 cm átmérőjű kerek valamit,ebbe benne két félből álló rész a kuplung. Ez mögött van a kis lánc/csillagkerék,tehát ez mögött fut a lánc.

-Ha megfogod a láncot,és megmozgatod,azt látod,hogy a kuplung háza,csésze az forog,mert ugye egyben van a háta mögött lévő csillagkerékkel.

-A belső része az nem forog. Az majd akkor fog,ha beindítod.


Tehát ODA kell a féktisztítót befújni,úgy,hogy szinte kimossa a sok koszt.

A láncra ne menjen.

Ennyire tudtam részletesen leírni...

2012. márc. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Na szoval, leveszem a láncoldali takaróelemet. De ott közvetlen a csillagkereket látom amit egy zéger gyürü tart a tengelyen ha azt levesze ott a kuplung mögötte. 8 cm átmérőjü kerek akkármi 3 kis fekete rugóval. Nem igazán értem mit fújjak be :S :D Remélem érthetően irtam le amit látok...


Azért köszi hogy próbálsz segíteni. Berántót meg ilyeneket összerakok de azért a motorikus rész már nem annyira vágom

2012. márc. 2. 11:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocs,ha félrevezető voltam,én nyomdász vagyok...

Nekem egy 137-s Husqvarna-m van,itt egy bemutató videó. Ezen látszik,hogy az oldal levétele után ott a kuplung,azon belül van a csillagkerék.

Lehet,hogy Neked másfajta gépen kívül van a csillagkerék,és belül a kuplung-nem tudom.

Próbálj guglizni a gépedre,hátha kidob egy kuplung,vagy csillagkerék csere videót.

Az enyémnél csak oda kell fújni/tisztítani a két röpsúly-pofát,amit a videóban 2.25-nél kivesz. Azt "viszi" a motor,fordulatra az nyílik szét,és tapad neki a kuplungház falának...ami a háta mögött lévő csillagkerékkel a láncot hajtja.Az bekoszolódik,olajos lesz,és csúszhat.

[link]

2012. márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
2012. márc. 2. 13:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen...egész más!

Ezek szerint nálam tapasztaltabb..vagy is MTD-t ismerő tanácsára van szükséged.

Azért fenntartom az álláspontom,hogy a csere előtt a kuplung takarításával kellene próbálkozni.

2012. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm azért.
2012. márc. 3. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!