Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üdv! Rézcsövet szeretnék...

Üdv! Rézcsövet szeretnék meghajlítani spirálba anélkül, hogy eltörne, kilyukadna, vagy behorpadna. Konkrétan bojlerba lenne hőcserélő, ezért a spirál átmérője csak akkora lehet ami átfér a bojler alsó nyílásán. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

2012. márc. 11. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb, ha veszel egyet, házilag megoldani elég macerás, -én már próbáltam!

[link]

2012. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%

Rézcsövet először izzásig kell melegíteni, majd vízzel locsolva gyorsan le kell hűteni! Ekkor a réz kilágyul és könnyen alakítható lesz. Viszont hogy olyan kis ívben meg tudd hajlítani rogyás nélkül hogy beférjen a fenéklap nyílásán az már szopás, nem hiszem hogy sikerül! Inkább azt javaslom hogy ívekkel vagy könyökökkel fordulj, és forraszd a kötéseket!


Üdv.

2012. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos az árával nem tudok kibékülni, ezért lenne jó házilag.
2012. márc. 11. 20:03
 4/15 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmire gondoltam:

[link]

2012. márc. 11. 20:25
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, ezek a gyári darabok, de ezt házilag nehezen tudod megcsinálni. Én már próbáltam, aztán több ezer forintnyi rézcső kidobása+több napos kínlódás után megvettem.

És nem satuban, kalapáccsal hanem lágyítással, fából esztergáltatott fasablonnal, stb. próbálkoztunk.

2012. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Vízben szappant kell feloldani. Beletöltöd a csőbe,és lefagyasztod. Ezután hidegen hajlitható. A trombiták,és egyébb rézfúvos hangszerek is így készűlnek.

Nagy fagyasztó kell csak hozzá.

Rézcsövet melegen soha nem hajlítanak spirálba.

Másik megoldás a kemény,de hajlékony tömör gumi vagy müa cső

2012. márc. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Még mielőtt beletolod a rézcsövet a vas tartályba tudd, hogy a réz elektrokémiai korrózió útján megeszi a vasat!


Vagyis igen hamar ki fog lyukadni a bojler test.

2012. márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 12. 17:49
 9/15 anonim ***** válasza:
Abban az esetben ha van benne anód és az rendesen földre van kötve szondával, akkor azt fogja támadni a boyler helyett. Erre találták ki!
2012. márc. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nos az én tapasztalatom:melegítéssel soha ne hajlíts rézcsövet mert igaz hogy megpuhul de utána puha is marad és megfelelő hajlító eszköz nélkül kár rá pazarolni az időt.

Sajnos ezt meg kell venned.ha nincs annyi pénzed akkor próbálj használtan nézni vagy vaterán vagy az expressz.hu vagy hasonló oldalakon.

Viszont talán egy próbát megérne a dolog hogy homokkal kitömöd a csövek belsejét és hidegen egy cső köré hajtogatod vagy szerzel 3 csigát és csinálsz egy hajlító szerkezetet amibe beleilleszkedik a cső.

Üdv!

2012. márc. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!