Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen hegesztőpajzsot érdemes...

Bitangjó kérdése:

Milyen hegesztőpajzsot érdemes venni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 15:14
1 2
 1/17 Hammergo válasza:
Szia! Én ilyet vettem, ha nem kell automata ez a fejpajzs jó, és olcsó: [link]
2012. ápr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az automatát hol szokták gyakrabban használni?
2012. ápr. 13. 19:06
 3/17 anonim ***** válasza:
34%

Helló!

Hegesztó pajzsnál amire figyelj oda:

Könnyen cserélhető legyen benne az üveg,

Amit ki kell próbálni az az hogy tudod e állítani azt amikor lehajtod hogy milyen nehezen essen le és meddig mert nagyon zavaró egy csomó helyzetben ha állandóan túlesik és nem látsz rendesen stb.

Automata pajzsot szoktak mindenhol használni.

Elárolom neked hogy nem érdemes használni sehol sem kivéve az avi technológiánál.Én több pajzsot próbáltam már (100 ezres pajuzs is egy kalap kaki volt) Az automata pajzs miatt romolott látványosan a látásom.

Ha olcsót akarsz akkro a lidliben árultak fejpajzsot az még elmegy kategóriába tarozik,csak venni kell bele megfelelő erősségű üveget én 10-es és 11-es üveget szoktam használni ez attól függ hogy mit hegesztek és milyen erőss ívvel.

Az automata pajzsokat szerintem felejtsed el ,merft az nem jó,és ugyebár valamennyit mindig késik a sötétítés.

2012. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
nekem minller digital elite fejpajzsom van. maximalisan meg vagyok vele elegedve. ilyet vegyel ha awizol. amugy en mig mag es bevontnal kezivel dolgozok.
2012. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Tudod miért csak avira írom a fejpajzsot?Mert az ívgyújtásától már reagál a fejpajzs(kivéve ha nem nagy amperral csak pöttyölgetsz)

A co-nál meg a bevont elektódáknál is gáz mert ott egyből kapod az ívfényt és a pajzs mindig is egy kicsit később sötétedik ,plusz a ahogy villog a pajzs az sem egészséges,szal mindig törekedni kell a pajzsnélküli hegesztésre.Kb 1 hét alatt hozzászoksz ha sokat használod.És nem kell a prizmát sem cserélgetned ha tönkremegy mert ugyebár ezeket cserélni szokták időközönként.

Üdv!

2012. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
52%

Tisztelt kérdező, Tisztelt hegesztő kollégák!

Nem vonom kétségbe a szakértelmeteket, csupán leírnám a tapasztalataimat.

Nyilván a sima "hagyományos" fejpajzs a legegészségesebb, nem töri meg annyira a fényt különböző helyzetek, szögek (esetleg egy kis apró repedés a plexin) esetén mint az automatáknál, de kiszorított helyzetben, vagy sűrű ívgyújtásnál idegesítő hogy állandóan fel kell hajtani.

Amúgy ha nincsenek extrém munkakörülmények, akkor ezt tökéletesen megfelel mindhárom eljárásra, ha az illető megszokta a bólintgatást. Az automata pajzsot annak a kollégának ajánlanám, aki mondjuk pozícióban dolgozik, vagy mondjuk olyan helyen ahol éppen hogy csak befér a pajzsal, és nem tudná lehajtani azt külön, illetve azoknak, akiknek olyan a munkájuk, hogy esetleg a hegesztési feladatokon kívül az összeállítást is nekik kell végezniük, és szükség van mindkét kézre (és még a stabilitásra is). Én is csalódtam már jópár automata pajzsban (rosszul szóródott a fény, össze vissza villogott, a háttérfény megint csak tavaró, tükröződik, ikervarratnál problémás, stb...) De ha valaki 2-3 évre szeretne megbízható jó minőségű automata hegesztőpajzsot, akkor arra egy picit áldozni kell, viszont nagyon megéri, mert borzasztóan megkönnyíti a munkát, arról nem is beszélve, hogy tökéletesen látni benne a munkafolyamatot minden helyzetben. Én a Sperian Optrel vagy Expert (nem emlékszem) e680 vagy 3M Speedglas 9100V pajzsokat ajánlanám. Szerintem ilyet érdemes...de ha Te nem szeretnél rászánni egy konkrét összeget, akkor inkább vegyél simát (bólintósat) vagy felhajtható üvegüt, mert az ilyen C kategóriás 20 ezer forintos automaták szerintem csak kidobott pénz. Sok sikert.

2013. febr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Amúgy ezekkel a pajzsokkal (Sperian e680 és Speedglas 9100V) tuti nem fogsz mellé, mivel amellett hogy gyakorlatilag azonnal besötétedik (soha egyszer nem villant a szemembe) adnak hozzá 2 éves garanciát.
2013. febr. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sperian Optrel. Egyik melóhelyemen fél év alatt 2 prizmát cseréltünk benne,mert késő volt a reakcióideje.Viszont magával a fejpajzssal voltam a legjobban megelégedve mert azt csak egyszer kellett beállítani és sosem ment tönkre és kényelmes is,csak a prizmái voltak picit rosszak.

Amúgy tényleg vannak helyzetek amikhez kényelmesebb és célszerűbb használni az automatát,de ha lehet és a munka nem igényli akkor sima fejpajzsot érdemes használni.

2013. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Kedves Szakik!

CO hegesztéshez lenne szükségem fejpajzsra. A társaim egy 12ezres automatán gondolkodnak, de nekem ezeket nem javasolták.

Kontaktlencsét hordok. - 5-ös a szemem. Hány DIN-es üveggel hegesszek? Mitől függ, hogy milyen erősségűt használjak?

Köszönöm a segítségeteket!

2013. máj. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A din az ívfényhez van

Ha te állandóan 200-300amperral hegesztesz akkor jó a 12din-es üveg is mert annak erősebb a fénye.

Azzal kell hegeszteni amivel jól látsz,és nem fogja meg a szemed éjszakára.

Bírom mikor sokan panaszkodnak hogy begyullad a szemük,nos az azért van mert xar az üveg,mert a gazadaboltban odaadják nekik a din9-et ami nem is biztos hogy szűr mindent.

Nekem elég a 10-es üveg,9-ssel már öregek szoktak hegeszteni akik nem látnak.Én javaslom hogy szakboltban vegyél 10,11-es üveget aztán majd meglátod hogy melyikkel jobb.

Amúgy valahol simán lehet készíttetni munkaszemüveget,amolyan párezer forintosat(nagyon csúnya),de a pajzs mögé befér.

Tehát a DIN utáni szám az csak a sötétítő réteg erősségét jelzi.

2013. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!