Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti építenétek házilag kandalló...

Ti építenétek házilag kandallót központi fűtés helyett, ha árban csak negyede?

Figyelt kérdés

Kicsi, 70 m2-es családi házunk van. A központi kazánja egy külön álló, de már meglévő helyiségben kapna helyet, így kimenne a koszolás a házból, de a konvektorokat el kellene bontani, így cakompakk 750 ezerbe kerülne kb. E helyett gondoltunk a következőre, egy légfűtéses kandallót beépítenénk a nappali közepén és onnan a falba ütött szellőzőn keresztül fűtenénk a két hálót is. Ez a mutatvány olcsóbb betéttel olyan 200 körül lenne, drágábbal, 300-350 ezer.

Kinek mi a véleménye erről?


2012. ápr. 22. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Először is az a véleményem hogy a központi fűtés sem sokkal drágább mint a kandalló.A nálad leírt 750 000 ft irreális valószínűleg átverés.Mint írtad a konvektorok elbontása miatt drágább-de hiszen a konvektorok elbontása 0 ft!

Miért fizetnél érte? Csak elzárod a gázcsapot leszereled a csatlakozót és kész, ráadásul ha eladod őket egy csomó pénzed lesz amit befektethetsz a központi kiépítésébe.

Ez élő példa mert az én 65nm2-es házam esetén is idén kerül kialakításra az új központi fűtés szintén a régi konvektoros megszüntetése miatt.Nekem 250-300 ezer körül jött ki a költség(munkadíj nem lesz mert jómagam csinálom) de ebből visszajön 120 000 ft mert már van vevő a konvektorokra.Nálad is maximum a munkadíj növelheti a költséget de nem annyival hogy 750 legyen a vége!

2012. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

nálam a 2 szintes 240 m2-esházban volt a fűtés 1.3 millió, egy hatalmaskazánnal, ami a meleg vizet is csinálja. Tehát a 750 ezret én issoknak tartom.

nálam rá van kötve a kandallló a központi fűtésre, ha pl. összel begyújtunka kandallóban, az fűti a radiátorokat is

2012. ápr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A csövek sem rézből lennének és a fal külsején futnának. 600 ezer az anyag, a munkadíj 90 ezer, új gázterv, gázóra leszerelés, + vissza rakás, kb. 80-90 ezer, anélkül nem lehet a gázcsöveket elbontani!!! Így tényleg ennyi az ára. Házilag én nem barkácsolnék központit, bár van, aki igen. :) Konvektor összesen van 3 db, azokból max. 70 ezerre lehet számítani. Jah, és még kell építtetnem egy kéményt is, meg lejjebb menni a padlóban, hogy gravitációs legyen a víz áramlása.

Hm...

2012. ápr. 22. 15:29
 4/17 anonim ***** válasza:
Második vagyok, én sokallom, 240 m2-re flexi csővel 2 nap alatt megcsinálták, jó radiátorokkal sanier-duvalier vagy mi a neve kazánnal.
2012. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Merre fele laksz? Nekem ennyit mondtak az áa, ezért is mondtunk le róla...
2012. ápr. 22. 15:34
 6/17 A kérdező kommentje:
Különben mikor csinálták a ti fűtéseteket?
2012. ápr. 22. 15:49
 7/17 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy elbontsd a gázcsöveket semmilyen engedély nem kell csak józan ész.Arról nem is beszélve ha nem bontod el sem igen zavarna senkit.

Az árat mindenképp számold újra mert saját magad csapod be ha elfogadod.Még a drágább rézcsővel, a legdrágább radiátorokkal is érdekesen tudnám 750 000 ezerre tornázni a központi rendszer tiszta anyagköltségét.És mindig a könnyebb utat válaszd-például nem kell lejjebb vinni a szintet ha nem akarod mert egy keringető szivattyúval megoldható(ha gázkazánnal csinálod anélkül nem is működik tehát fölösleges egy pincét kiásni) és a kémény is egyszerűen megoldható.

2012. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Budaörsön lakom,nem épp a legolcsóbb környék. A régi csövek nekem a falban maradtak, be lettek vakolva.Minek azt kiszedni. Horonymaróval végigmarták az új csö helyét betették, felrakták a a radiátorokat.Más kazánt szereltekés üzembehelyeztek mindent
2012. ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ja és tavaly. áfával, számlával, garanciával
2012. ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
én 8 ajánlatot kértem be, persze volt ami 2milla körül volt. Ami reálisnak tűnt azt ellenőriztem anyagár szempontjából és kész
2012. ápr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!