Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell plafont gipszkarto...

Hogyan kell plafont gipszkartonozni? (Pl: hogyan kell megépíteni hozzá amire felcsavarozom)

Figyelt kérdés
Bocsi de nemigazán értek hozzá.
2009. jún. 21. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
tessék egy videó hozzá http://www.youtube.com/watch?v=oSYxMbXbcUU ahol árusitanak gipszkarton profilokat valószínű meg tudják mondani milyen és mennyi anyagra van szükséged.nem egy nagy ördöngöség kis kézügyességgel megtudod csinálni!
2009. jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hú bocsi aszthiszem rosszúl fogalmasztam. Nem a plafonra hanem a gerendákra hogy rögzítsem a léceket amire a gipszkartont csavarozom?
2009. jún. 21. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:
ha egyenes a gerenda (vízszintben vannak egymással) akkor a gerendákra merőlegesen csavarozd fel simán.Ha nincs vízszintbe akkor a barkácsboltokban lehet kapni ilyen állítható konzolokat amivel vízszintbe tudod hozni a léceket.a konzolokat a gerendára erősítsd.(az előző voltam ha elakadsz küldj privit,ha tudok segítek)a gipszkartonlapok 200x120 cm-esek.a sima bramac tetőléc jó,de majd magad válogasd ki hogy egyenesek legyenek.(én a helyedben gipszkartonprofilt használnék a cd profil aszt hiszem 500 ft környékén van egy négy méteres szál ami olyan széles majdnem mint a tetőléc.)
2009. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A video teljesen korrekt, annyit tennék hozzá, hogy a függesztéket közvetlenül a fagerendára is lehet csavarozni (lehet kapni kimondottan fához valót, rövidebbet), és én csak egy sor CD profilt használtam, úgy is jó!

A bramac léc lehet, hogy fele annyiba kerül, de sokszor majd a felét ki kell dobni, mert annyira csomós, és vetemedett, hogy a végén a drágább lesz az olcsóbb.

2009. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!