Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek a Straus...

Mi a véleményetek a Straus márkáról?

Figyelt kérdés

Látok mostanában egy csomó gépet egész baráti áron straus márkában. Kompresszort hegesztőt festékszórót és hasonló cuccokat. Mennyire megbízható ez a márka? Van valameikőtöknek ilyenből otthon? -Hogy vagytok megelégedve vele? Érdemes venni ezekből a márkákból szerszámot gépeket?

Nekem egy festékszóró pisztolyom van de nincs vele bajom idáig. "Bár komoly munkát még nem csináltam vele így nincs összehasonlítási alapom.



2012. máj. 16. 16:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A Straus egy hobbi kategóriás gépcsalád, ami azt jelenti hogy hobbiszinten használva(havi 2-3 db néhány órás de nem intenzív használat) néhány évet boldogan barkácsolhatsz velük.

És a hobbi kategória egyben azt is takarja hogy meghibásodás esetén eldobandó-alkatrészt nem árulnak hozzá,vezetékszakadáson és szénkefe kopáson kívül semmi nem javítható rajtuk.

A rendszeres vagy intenzív használat nagyon hamar megöli őket.

(egy barkács-műszaki eladó)

2012. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ..
2012. máj. 16. 17:06
 3/22 anonim ***** válasza:
40%

Hegesztőt, kompresszort és olyan dolgokat amibe van elektronika, mechanika ne vegyél belőle. Bár a festékszórót se ajánlottam volna, de azért az lényegesen egyszerűbb szerkezet, nem is lehet annyira elfuserálni.


Annyit mindenképp tudni kell, hogy a Staus, Güde, Einhell és még pár márka, ugyan azokat a kínai termékeket takarja, minimális különbségekkel (átcímkézve, más szín, kicsit eltérő burkolat).


Én személy szerint párszor már jól ráfaragtam, az Einhellel meg a Güdével is. Gondoltam, hogy otthoni használatra megfelelő, de sajnos rá kellet jöjjek, hogy két fajta szerszám(gép) van: amelyikkel lehet dolgozni, meg amelyikkel nem.


Azt elfogadom, hogy ezektől a hobbi gépektől nem lehet elvárni azt, hogy napi 10órában dolgozzanak. Viszont az, hogy egy műszerészesztergán, már új korában lóg a csapágy, hogy egy fúrógépen (a CNC gépek korában) annyira el van rontva a tokmány kúpja, hogy a tokmányt fel se lehet tenni és hogy egy körfűrész lapjából lambériavágás közben, kitörjön egy darab (ami egyébként az életveszélyes kategóriába tartozik), az semmilyen kategóriájú gépeknél nem elfogadható.


Végeredményben, mindenkit óvva intek ezektől a tákolmányoktól, lehet hogy 100 darabból ki lehet fogni 1-2 használhatót is, de a többi a felháborítóan rossz minőségű és nem utolsó sorban veszélyes kategóriába tartozik.

2012. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 dirtboy ***** válasza:
100%

nekünk straus csőszivattyú van,jó minőségű és jól is működik,nincs vele probléma.

más straus ketyeréről nyilatkozni nem tudok.

2012. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
nekem a dekopirfűrészem Straus, valami 2500 ft volt az Auchanban, a gyári fűrészlap és szénkefe 1_2 használat után tönkrement, de egy normális 150 ft körül van. 1 éve van még a gép, még vagyok vele elégedvé, elég sokat használom.
2012. máj. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Holker válasza:
Tavaly vettem egy Strauss kompresszort. Már összeszereléskor kiderült, hogy a légszűrőház anyaga elég rossz minőségű műanyag. El is tört. De egy fém közcsavarral megjavítottam. Azóta nincs vele problémám. Ellenben van egy szintén tavaly vásárolt Strauss kézi körfűrészem. Az egy órát se bírt. Nem a fejlesztő mérnők találékonyságát tükrözi a hűtése. Beszedi egyből a fűrészport és ezáltal a kommutátort is megrongálja. Elkezdett igen komolyan szikrázni. A szervizben meg csak a szénkefét cserélték ki. Most is szikrázik, de nem annyira. Sokat nem kell vele dolgozni. Az előttem lévő hozzászólónak igazat kell adnom. Mert biztonsági szempontból eléggé életveszélyes! Nem raktak rá feszítő éket, ami hosszanti vágásoknál okozhat meglepetéseket! Előtte is barkács cirkulám volt. A Lidl-ben kapható. Az 3 évet ki is bírt. Egyébként a sárga színű Einhell gépeket se ajánlom. Néhány óra használat után előjönnek a bajok. Sajnos tapasztalataim szerint valóban áldozni kell a jó és hosszúéletű szerszámokra. Remélem segítettem valamit. Jó barkácsolást!
2013. febr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 MGhermesz válasza:
53%

Van néhány "hobbigép-kategória" amit a gazdasági válság óta

ipari szinten használunk. ez is az. jobban kell rá vigyázni, tisztán tartani...stb. Én körfűrész, fúrógép, vésőgép kategóriában használom a termékeiket. Időben próbára kell tenni, teljesítményét kihasználni, ha kibírta, gondosan kell karbantartani. SWzerintem ennyi. Egy ipari gép tízszer annyiba kerül, az előnyeivel együtt.

Tehát: ésszel jók!

2013. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nekem egy sárga Einhell flexem van,a nagyobbik típus.

Eddig kb 2 garázs szerelvényeit vágtam el vele.Rengeteg építkezésen vett részt,vágtam vele csövet és poros dolgokat.Eddig nagyon sokat kibírt.Kicsit már lóg a tengelye,de még mindig teszi a dolgát.Ennyi portól sztm már egy márkás gépnek is lógna mindene.

2013. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 zoli17 válasza:

lehet hogy sz*r a kínai, de 1/10 áron meg néha 1/20 ad áron van a minőségihez képest... így havonta új szerszámom van :D

viccet félretéve, itthon el lehet vele barkácsolni akár éveket is. amíg a minőségi termékért a fél éves fizetésemet kérik el, nem tudom megvenni, a kínaival vesződök.... néha szétesik 2 perc után, néha évekig lehet használni. viszont fillérekért adják!


véletlen megvettem olyan terméket amire még a kinai is azt momdta gyenge.... aszittem viccel.. az egész cucc összes leégett 2 perc alatt! :DDDDDD

igaz pár busz jegy árába került :D és ennyit évek óta nem nevettem hogy tud egy flex 2 cm!!!!! vágás után leégni! :D

20 + 50 m áram hosszabító: saját súllyát nem bírja EL!!!!!!!!!!!!!!!!!!

felemeltem és saját súlyától elszakadt!!!!!!!!!!!!!!

a 200 m került annyiba, mint a villamos boltban 1 db villásdugó.

elegem lett: elkezdtem nézegetni a hondákat. feléről kiderült kinai piacos gép honda matricával...


így vissza mentem a kinai piacra... fillérekért veszem, de havonta :S van amit 2-3 évente.. de minden megdöglik az biztos!!

2013. nov. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
72%
Nekem minden gépem Straus . Már megvannak 3 éve , rendszeresen használom , de még mindig működik nincs vele bajom egyszersem romlottak el .
2014. febr. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!