Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Stihl 021 láncfűrész hiba,...

Napkiraly kérdése:

Stihl 021 láncfűrész hiba, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval nem tudok hentelni,mert elromlott az 1998-as Stihl 021-es láncfűrészem. Az utóbbi időben kissé erőtlennek tűnt, ha alapjáraton hagytam lefulladt. Ma még beindult, szétvágtam vele eztazt,aztán kékes füstöt adott,leállítottam,két órával később már nem indult. Gyertyát kitisztítottem,másik gyertyávalis próbáltam,direktbe fecskendeztem a hengerbe benzint,nem történt sok érdekes. Berántásra a tekercs ráz, azonban gyertyára dugva a pipát a hengerfalhoz érintve mintha kevés és elégtelen lenne a szikra (ebből gondolom hogy kompresszió alatt talán már nincs is szikra).

Öreg mesterem,aki már nem él azt javasolta régen hogy növeljük mindig az előíráshoz képes két tizedmilliméterrel nagyobbra a szikraközt. ezt is megpróbáltam. Meg se röffen.

A hiba oka lehet.

1. a tekercset kell cserélni, mert nem ad megfelelő szikrát

2. gyűrűzni kell,mert nincs kompresszió (elég sokat volt használva,mint tudjátok boncmester vagyok :-)

Köszönöm előre is a segítséget



2012. máj. 20. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Most mire vagy kíváncsi. Szépen felvázoltad a dolgot, leírtad, hogy mi lehet a hiba. Akkor még mire vagy kíváncsi?
2012. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
arra,hogy gyújtástekercset vegyek 8ezerért,vagy dugattyút és hengerfejtömítést? Lehet-e a gyújtás hibája,esetleg van-e valami trükk amivel ellenőrizhető a tekercs (gyári értéket tud-e valaki,mennyinek kell lenni az ellenállásnak?)
2012. máj. 20. 21:40
 3/14 anonim ***** válasza:

Csak gondolj bele: egy rossz gyújtótekercs okozhat kékes füstöt? Nem.


Én első menetben kompressziót mérnék inkább.

Azután 2 gyűrű+hengerfej-tömítés.

Elketyeg még valameddig.

Az igazi a fúratás+dugó+gyűrűk lenne...kérdés,hogy megéri-e?

2012. máj. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
elégtelen szikra az elégtelen égést ergo kék füstöt is eredményezhet. ilyen hirtelen nem indulna kompresszió miatt?nem kéne előjelének lenni? Vagy az lett volna az instabil alapjárat?
2012. máj. 20. 23:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. A kompressziót kellene először megmérni benne. Ez bevan határolva, hogy mettől meddig jó. Ha a kompresszió jó, akkor próbálj valakitől kölcsönkérni tekercset. Sok sikert.
2012. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm. Behatárolt az eszközparkom, viszont van FS fűkaszám és stihl söényvágóm is, nem llehet hogy ezekből jó a tekercs ide próbának? beerántásnál milyen elektromos értéketkell vajon adnia a tekercsnek?
2012. máj. 22. 22:15
 7/14 A kérdező kommentje:
érthetetlen módon beindult újra mindenféle javítás nélkül. Állítok az alapjáraton, aztán majd kap egy új dugattyút egyszer, nekem ez munkaeszköz itt a pathológián
2012. máj. 26. 10:51
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezt, hogy érted, hogy munkaeszköz a patológián?
2012. máj. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
bizonyos dolgokat (koponya, időnként borda) ezzel nyitsz fel
2012. máj. 27. 18:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja így már értem. A leírásban azt hittem viccből írod, hogy boncmester vagy. Nem gondoltam, hogy stihl fűrész is előkerül egy boncoláskor.
2012. máj. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!