Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van olyan hogy egy házba 2...

Van olyan hogy egy házba 2 fázist visznek be? Mert szerintem 1 vagy 3 fázist visznek be csak valaki multkor 2 -őt mondott és elbizonytalanodtam. Nem vagyok villanyszerelő.

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ilyen nem létezik.

1 fázisú nappali

1 fázisú vezérelt

3 fázisú nappali

és 3 fázisú közületi(ipari)kis vagy középfeszültségen energiaigényt lehet kérni és ezeket adja minden magyart szolgáltató(én émász dolgozó vagyok de biztos így van mindenhol hiszen 2 fázisú rendszer nem létezik)

Esetlegesen azt érthette félre az illető hogy 2db 1 fázisú mérés van az adott házban ami lehet két különböző fázis.

2012. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

(off: Egyébként mi az értelme vagy haszna a több fázisnak? Én sem értek ezekhez. Csak nekünk 3 fázis van, és kíváncsi lennék miért jó az.

Ha elmegy az áram, akkor van, hogy a fele házban ég a villany, és csak a másik felében nem. Ez persze pozitív. De gondolom nem ezért van, ugye? És mi alapján van eldöntve, hogy hol melyik fázis van egy 3 fázisú házban?)

2012. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért jó többek között ha kimegy egy egy fázis akkor még van áram.És ha műhelye van az illetőnek az ipari motorok 3 fázissal mennek.
2012. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2012. júl. 5. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:

"És mi alapján van eldöntve, hogy hol melyik fázis van egy 3 fázisú házban?"

Ott mind a 3 fázis bent van (R,S,T), és a villanyreszelő dönti el, amikor a belső szerelést csinálja, hogy mit hová köt az AS szabvány szerint! (AS: ahogy sikerül)

:D

2012. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!