Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Meszelt falra diszperziós...

Meszelt falra diszperziós festés?! Rendesen befogja a falat egy egyszerű csiszolás után a festék? Előkészítést hogyan? , tippeket várok!

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy egy meszelt falat szeretnék diszperziós beltéri festékkel festeni! Ha kicsit lecsiszolom az egész felületet akkor az elég és mehet rá a festés vagy még kellene valami hozzá?, illetve csiszolásnak van valami technikája?
2012. júl. 21. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Héra falfestékekkel le lehet festeni, pénteken vettem 16L-t %E-ért, majd megmondom holnap pontosan milyen típus.


Ha nem nagyon rücsis ne csiszold vissza, mert takaríthatsz utána, meg moshatod a falat is, mert ha poros nem fogja be a diszpi.

2012. júl. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
finom papir csiszolás ,, után alapozó felhordása majd héra vagy jupol termék ami csodás és jol fed használható .
2012. júl. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Általánosságban elmondható de személyes tapasztalat hogy semmi trükk nem kell hozzá.

Akár olcsó kategóriás(én egy 2000 ft/14l-est használok)festékkel is simán komolyabb előkészítés nélkül festhetsz mész alapra.Lényeg az hogy a laza részeket kapard le, glett gipsz-el kend át majd az egész falfelületet portalanítsd és mehet rá a diszperzit.Fehérben úgy 2 réteg kell de színezve akár 1 réteg is szépen fog.A színezésre figyelj ha ez az első dolgod diszperzittel:-a kenőcs szerű tubusos paszta nem igazán jó hozzá mert nehezen keveredik és halvány lesz, a kisflakonos színező paszta a tökéletes!

2012. júl. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A Jupollal meg az olcsó festékekkel az a gond hogy ha nem glettelsz alá nem fogja be, plusz még véletlenül sem szellőzik alatta a fal. Azért mondom a Hérát,mert mikor Jupollal meg valami noname cuccal volt kifestve a ház akkor mindenhol megjelent a penész, aztán csiszolhattam vissza.
2012. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

jupol nem np name cuc , héra is 5000 ft 1 vedér .

[link]

.........................

festő vagyok csak tudom mit irok. portalanitás helyet irtam alapozot , igy el kerulik a teli fal glettelést , amugy megy glettelés elé is kell alapozo vagy nem lesz tartos a glett.

..........................

[link]

ha nem akarsz alapozót venni,,,, festékből elveszel amit veszel ugy 2 3litert felhigitod mondjuk 2ből- 4et csinálsz 3 bol 5őt litert ...és ez lesz alapozod:)))))

2012. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tudom én, nem is neked szólt hanem a #3-as kollégának. Ez a "glett gipsszel kend át" megmozdulás tetszett. Csiszolni nem is kell, csak "bekenni" glettel, aztán lehet festeni.


Jupollal viszont szívtam, fedni tényleg qrva jól fed, de nálam bepenészesedett tőle a ház.

2012. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem törvény hogy csiszolni kelljen,felesleges macera.

Ha nem telibe glettelsz csak javítasz kár csiszolni lényeg hogy szépen húzd el.

Ja és az olcsó diszperzit is tökéletesen szellőzik hiszen ugyanazon szabvány szerint készül csak más arányban,másabb összetevőkkel ezért olcsóbb.Sokan azt hiszik a szellőzés hiánya miatt penészedik az olcsóbb de nem: annyi a titok hogy ebben nincs olyan adalék ami gátolná a penészt míg egyes drágább termékekben van.

2012. júl. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mr flash lehet latexet vettél azt ugy elfogadnám bepenészesedet ...latex jupol.

penész olyankor jelenik meg , ha példa: egy helységben kivulről van egy repedés lehet mikro repedés hideg be felé megy meleg mikor futés megy ki felé pára le csapodás lesz ,ez okoza a penészt .

penészt eltávolitani 100% hipó befujni 2 szer kiadosan vári száradjon és alapozó neki...de visza jöhet mert kulső repedés még nem oldotad meg ,ha nem csinálsz nagy cécot egy akril tubusal végig huzod a repedésen kulsőleg majd el simitod kis vizel ne ragadjon ujadhoz.

2012. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hőhíd miatt volt, valószínűleg az a latexes cucc volt, csiszolás és átfestés után eltűnt, 3éve tökéletes már. :)
2012. júl. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!!

Penész még soha nem jött ki a helyiségben. Fehérre szeretném festeni és van néhány egyenetlenség a falon(régi a ház) azokat szeretném lecsiszolni simára.

A festék hígítva tényleg jó alapozónak?

2012. júl. 22. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!