Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell előkészíteni...

Hogyan kell előkészíteni szobafestéshez vagy tapétázáshoz egy helyiség falát, amelynek kb. harmadán leesett a vakolat is (tégla látszik), a többin rajta van erősen, de sok helyen repedés van?

Figyelt kérdés

-Munkanélküli vagyok, szakember munkadíját most nem tudom megfizetni, csak anyagra költenék és magam csinálnám. Nagyon nagy kedvem is van hozzá, csak nem tudom hogy fogjak hozzá, mivel sose csináltam még ilyet. Csak egy tárolószoba, szóval nem is baj, ha nem lesz szép, senki nem látja, csak rendben legyen, az a fő. Mit vegyek, mit tegyek...?


-Ahol erős még a vakolat, azt mennyire kell lekaparni? (Sok festékréteg van rajta.)

-Ahol látszik a tégla, oda mit kenjek?

-Egy ismerősömnél nemrég tapétázás volt, sajna nem tudta elmondani, hogy hogy csinálták a mesterek, mert nem figyelte. Ami biztos, hogy kétféle számozású "rigips" zsákok voltak náluk, állítólag azt kutyulták valahogy a falra. De hogy milyen arányban, vagy hova mikor kenték, azt nem tudni.


-Még nem tudom, hogy tapétázzak vagy fessek, inkább festenék, de azt már tudom magamtól is.


Csak az előkészítés, ez rejtély.


Segítenétek?



2012. aug. 30. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon durván leesett a vakolat akkor vakolni kell.
2012. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 blanka17 válasza:
Széria glett gipsszel vagy rigips rimano-val vakold be,bár ha nagyon egyenetlen,lehet nem ártana a gipsz alá üvegszövethálót felragasztani olyan ragaccsal amilyennel az eps-t (hungarocell) ragasztják.
2012. aug. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Le kell verni a vakolatot, ahol le akar jönni.Kopogtasd meg és ahol kong, verd le. Ha rigipset akarsz használni, akkor a vakoláshoz a rigipsz rimano 6-30 ast használd, ez egy vastag vakolat 6 és 30 milliméter között használható. Utána mélyalapozd le pl.falfix, hogy a vékonyabb glettgipszet (rigips rimano 0-3) ne egy poros felületre vidd fel. A 0-3- as után P100-P120-as szemcsézetű csiszoló vászonnal simára csiszolod és szintén lealapozod falfixel. Aztán festheted vagy tapétázhatod.Egyébként egy jobb festékboltban tökéletesen elmondják neked és megveheted.
2012. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!