Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudok gipszkarton...

Hogyan tudok gipszkarton falat úgy lebontani, hogy utána vissza tudom tenni azokat?

Figyelt kérdés
Hőszigetelni szeretnék mögette
2012. szept. 6. 09:19
 1/5 Ágh Ferenc ***** válasza:
Valamikor én is csináltam ilyet, de akkoriban lehetett kapni a Polifoam cégnél a gyártás során leeső hulladék anyagot olcsón és sokat!Így aztán, ha szabályosan vannak a gipszkarton lapok szerelve, akkor a dordák között a padló és a mennyezet között max vezetékek vannak. Ezért a fal tetején vízszintesen elvágtam egy 30 cm-es csíkot a kartonból és csak ezt kellett lebontani. Ha véletlenül sérülés tőrtént, akkor csak kis darabot kellett pótólni. Ezen a résen aztán addig szórtam a nyesedéket, míg meg nem telt. Ha érdekel, akkor csak annyit kellene megtenni, hogy felhívni a céget, létezik-e még ez a hulladék árúsítás.
2012. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg, ha fem szerkezeted van alatta (es nem flexxel vagtak a szabasnal, mert akkor bizony korrodalodik) akkor ujra tudod hasznsitani. Ha fa szerkezetre epult, akkor nyilvan fugg annak a korhadasatol, kibontas kozbeni serulesektol stb. Magat a karton lapokat jobb ilyenkor csak potlasnak, kisebb darabok kialakitasanal hasznalni. De figyelembe kell venned, hogy a szabasnal nehezebb lesz vagnod a mar regen felhordott glettelesi- es festesi retegek miatt. Ahol toldasok voltak es ki lettek toltve a kozok (gyari szelek, szabasok stb.) , ott ne probald ujra elvagni mert erosebb, mint maga a karton. Figyelned kell a retegekre is, ha precizen dolgozol, hiszen a kibontott lapokon mar elvileg van glett reteg, de festek reteg biztosan. Szoval igy ezeket a retegeket kompenzalnod kell az uj (kopasz) falon is. Majd ezek utan johet a vegleges gletteles es festes.

Magyaran szolva: Szerkezetet tudsz sporolni, de a bontott tabalakkal valo munka osszesegeben valoszinuleg tobbe kerul, mint ha uj tabalakat vennel.

Mivel hoszigetelni szeretnel, meg tudod oldani ugy is, ha megkeresed az eredeti toldasokat, ott a kozepen tapetavagoval sokszori athuzassal kivagod darabonkent a kartonokat. Ezek utan megkeresed a csavarokat es kiveszed a tabalakat. De javasolnam, hogy egyet, ha kiszednel gondolkozz el rajat, hogy hogy nez ki es mennyi munkaval jar majd a gletteles es csiszolas. :)

Ma, ha jol fogod ki egy tablat 1eFt-ert kapsz. Szoval a taljas feluletedet elosztod 2.4-el es magkapod mennyi tabla kell. A csavarokat jo esellyel fel birod ujra hasznalni.

2012. szept. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsi lukakat kell csak fúrni bele és Púr habbal telefújni alulról felfelé haladva-le sem kell bontani.
2012. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.


A purhab ugyan szigetel, de a hoszigetelesi tulajdonsagai messze nem egyenertekuek barmyely hungarocell, vagy uveggyapoteval.

A hoszigeteles arrol szol, hogy nincs olyan terulet, amit ne fedne szigetelo. Ezt kis lyukakkal lehetetlen elerni. Masreszt a hab tereszkedik... Harmadreszt ha meg is lehetne csinalni ezer lyukkal, hogy mindenhol pontosan belefujd a kevesbe hoszigetelo purhabot, akkor az bizony koltseges hadmuvelet lenne. Negyedjere, ha nem rugta a terjeszkedesnel le az egesz falat, akkor a lyukakkal meggyengitett faladat lehet befoltozgatni... Ha az ezernyi lyuk helyen hab marad es nem gipsz, glett. Akkor az bizony olyan gyenge statikusan, hogy ihajj...

Bar, ha 'valamit' szeretnel csinalni 'valamivel' 'valahogy'. Akkor tokeletes... :D

2012. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fém detektorral meg lehet találni a csavarokat,most próbáltam,de elég macera dolog lesz,minden egyes csavart megkeresni,négyzet méterenként 20-30 is lehet.
2012. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!