Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 100 m2 méternyi falat szeretné...

100 m2 méternyi falat szeretnék fel húzni alsó épületnek, amely vályogból lesz. Mennyi habarcsra lesz szükségem pontosan? Arra is kíváncsi volnék, hogy cement mész és homok mennyi fog kelleni.

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A válykot sárral ragasztják, habarcs a vakoláshoz kell, persze nádazni vagy drótozni kell, mert nem tapad rá. Hogy pontosan mennyi kell, lehetetlen megmondani, mert függ a vályog egyenletességétől, és a rakás minőségétől.
2012. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

vályoggal kell összetapasztani és a vályogot kívül belül vályoggal vagy mészvakolattal lehet pucolni. a cementes vakolás tönkreteszi mert nem ereszi át a párát úgy mint a vályog.

[link]


vályogházas fórumokat keress.

2012. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én vályogházat építettem 5 éveve. A habarcs maga agyagból és homokból állt fele-fele arányban.Az agyagot az abonyi téglagyárból vettem.Előző nap be lett áztatva 1 nagy ládával majd betonkeverőben homokkal elkeverve. Olyan mint a beton száradás után.Mellesleg kb egy tizede az ára.
2012. szept. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!