Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beltéri ajtó készítése házilag?

Beltéri ajtó készítése házilag?

Figyelt kérdés

Egy beltérei ajtót szeretnék készíteni. Valami egyszerűre gondoltam vagyis nem kell bele semmi ablak vagy ilyesmi.

Én olyanra gondoltam, hogy előbb csinálni egy keretet ami passzol a tokhoz, furnérlemezzel befedni majd lefesteni.

Nem tudom, hogy ez milyen lenne. A lemez közé rakni szeretnék még hangszigetelést, de nem tudom még, hogy mi lenne a legjobb bele. Bármilyen más ötletet elfogadok!



#ajtó #beltéri #házilahg
2012. okt. 16. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Olcsóbb, ha veszed/méretre csináltatod, hacsak nincs elérhető közelségben gép, szerszám, alapanyag...


De ha mindenáron magad akarsz nekiállni, akkor tedd a következőt:

ajtólap vastagsága -10mm vastag fenyőlécből készíts csapozással és ragasztással keretet, amelynek a két hosszanti oldala ~80-100mm széles lécből van. (egyrészt legyen hova bevésni a zárat, másrészt kell "anyag" a zsanérok oldalán is.)

A furnér kellemes, de drága és vékony (erre a célra). Sokkal jobban jársz (akár laminált) farostlemezzel:

méretre vágsz két lapot, majd az egyiket sík felületre leteszed, ráragasztod a már elkészült keretet, súlyokkal lenyomod, így préseled 24 órát. Ezzel kész az ajtó egyik oldala.


Száradás után a kereten belülre merevítő léceket ragasztasz, a lécek közét lazán de nem szellősen kitöltöd üveggyapottal, majd a másik farostlemezzel (ragasztva) lezárod az egészet. Súlyokat rá, száradást megvárni, zárat bevésni, zsanért feltenni, éleket csiszolni, és ha pontosan dolgoztál, már mehet is a helyére, max. az éleket fested/vonod be élfóliával, ha nem jó a natúr fenyő.


Hasonló módon csinálhatsz lambéria ajtót: keret ugyanaz, bár ennél a merevítő lécek és a keret helyét be kell marni, különben 40-50mm vastag ajtólapot kapsz.. :)

2012. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Nagyából értem. Viszont tudnál linkelni valmi videót vagy képet h pontosabb legyen?
2012. okt. 17. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!