Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a neve annak az anyagnak,...

Mi a neve annak az anyagnak, amit kenderből készitettek, és vannak belőle terítők, konyharuhák?

Figyelt kérdés
Valamiféle vászon, de milyen?
2012. nov. 4. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Kendervászon, vagy daróc.
2012. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, mostmár emlékszem, így hívta nagyanyám. Rám maradt a "straférungja", hirdetném eladásra, csupa eredeti dolog, hátha érdekel valakit, aki szereti az ilyen dolgokat, de nem ismertem a nevét. Vagy fel lehet ezeket valamire használni?
2012. nov. 4. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kendervászon örökös , mint a szegénység. És természetes anyag. Használnod kellene, ne kótyavetyéld el. A használatlan konyhakendőt fogd be törülközőnek, és sosem lesz szükséged bőrradírra. Ebben a mai csupaműanyagvilágban van néhány egyedi darabod. Tartsd meg. Ha vannak finomabb szövésűek az lenvászon lehet. Ha mégis szabadulni akarsz tőlük, inkább ajándékozz közülük.
2012. nov. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kenderből csak a nagyon szegények készítettek törülközőket, de terítőket, konyharuhákat nem. Inkább zsákokat, pokrócokat.

Lenből viszont igen. Nagyon jók, tartósak, de elég nehéz szépen kivasalni.

2012. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lehet mégis megtartom őket. Egy kicsit szétnéztem a neten, és értékesnek tartják ezeket az anyagokat. A "cuccokat" is jobban megnéztem. Kétféle anyag van köztük: az egyik kosz-színű, a szövésében is vannak sötétebb csíkok. A másik fehér, finomabb, ez lehet a len. Találtam zsákokat is, kemény anyagból, valószínűleg ez lehet a daróc. Valamiért erről a szóról egy durva anyag jut eszembe.

Mégegyszer köszönöm, hogy segítettetek.

2012. nov. 4. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!