Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A kerti műanyag bútorokat...

A kerti műanyag bútorokat milyen festékkel lehet újra festeni ami tartós is?

Figyelt kérdés

2012. nov. 13. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
hát ... műanyag kerti garnitúrát festeni sztem idő és pénzpocsékolás ... biztos van műanyag festék ami együtt dolgozik az anyagával, de soha nem lesz olyan megjelenésű amit csináltál mint egy eredeti anyagában színezett
2012. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Lehet festeni, pl. valami olyasmi megoldással mint a kocsik lökhárítóját (2K festék + lágyító), de nem időtálló, felesleges és drágább mint a néhány új szék.


Nem beszélve arról, hogy sokszor nem csak a színét, hanem magát a kerti bútor anyagát is megeszi az UV. Nekünk is volt olyan fehér kinti garnitúránk, amit 10 év alatt megeszegetett a napfény. Az mondjuk fehér volt anyagában, így a tetejéről a csúnya réteget némi skótszivacsos, bő vizes csiszolással eltávolítottam - de felesleges, következő szezonra megint olyan lesz.

2012. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Elmondanám, hogy a festék, ami alkalmas műanyag festésére is többe kerül, mint a műanyag bútor.

Elöregedett, Te átfested, és a következő évben kitörik a lába. Tiszta pénz és időpocsékolás.

2012. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd a kérdező eldönti mit szeretne. A kérdésre válaszolva: mattba kell csiszolni és Trinát Unitop vízesbázisú univerzális tapadóképességű selyemfényű festék. Műanyagra,fémre, fára, falra, üvegre...
2012. nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Igazad van az unittoppal, de ne oktass ki bennünket, hogy mit írjunk. Akkor sem éri meg a fáradtságot ás a festék árát.
2012. nov. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem kioktatásnak szántam, csak senki nem válaszolt a kérdésre. A gyk.-n azért kérdez valaki, hogy választ kapjon és ne kioktatást (ha már itt tartunk).Megéri vagy nem?

Majd ha a kérdező szembesül az árakkal, eldönti, hogy mit akar.

2012. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nem érdemes vele pepecselni.Időigényes és csúnya lesz!

Olyat kell venni legközelebb,ami bírja az UV sugárzást.Drágább,mint a sima,de jóval többet is bír(tapasztalat) persze azt sem kell hagyni megfagyni,meg kint hagyni a napon május elejétől szeptember végéig...

2012. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
71%

Üdv. Mindenkinek!

Kertibútor festése megoldható, ugyanis a Tikkurillának van egy Pigrol K60 nevű festéke, amely minden műanyag dologra kenhető, (csatorna, kerti bútor, még OSB-re is )kiválóan tűri az időjárás változásokat, több színben kapható, sőt már bázis festéke is van, ami kb. 2000 színre bekeverhető.Nálunk a Kerítés Centrumban (Veresegyház Szadai út 17 / B) kapható, és keverhető is.Én most festettem le a fehér műanyag nyugágyamat, mert sajnáltam kidobni.A teakfa kerti bútorokra is van több féle Tikkurila festő és ápoló termék. Ki tudhatna többet a fáról mint egy finn cég?

Próbáljátok ki, nem fogjátok megbánni!

Sok sikert!

2014. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsolle válasza:
100%

Én ezt használtam ugyanerre a célra, két éve. Most is tart rajta, tehát szerintem ez jó megoldás.


Dunaplaszt PVC, műanyag, ablak és gumifesték


Akkor 4500 Ft körül volt, és kb a fele ment el 6 szék és egy nagy műanyag asztalra. Most kb 5500Ft körül lehet beszerezni.

Látom ez egy régi kérdés, de hátha valaki most is küzd ilyen problémával. :)

2015. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!