Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van olyan erkélyajtó, amelyike...

Van olyan erkélyajtó, amelyiket kívül-belül kilinccsel lehet csukni?

Figyelt kérdés
Panelban lakom, az erkélyajtó a megszokott módon csukható, tehát ahogy az ablakok. Csak belülről. Az lenne a kérdésem, hogy ki lehet-e cserélni olyanra, aminek rendes kilincse van, és kívülről is csukható? Műanyag, panelprogramos, hő- és hangszigetelő ajtó és ablakok vannak. Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. dec. 22. 12:19
 1/10 Zsolt75 ***** válasza:

Azt nemtudom, hogy utólagosan átalakítható e a te ajtód, de nekem épp olyanok vannak ami kívülről belülről zárható.


Azt viszont tudom, hogy lenne megoldás a problémádra egyszerübben is. Léteznek mágneszárak vagy olyan ajtórögzítők miket utólagosan is felszerelhetsz az ajtódra és ha kívülről behúzod magad után akkor tartja az ajtót.

2012. dec. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az utólagos megoldásokról írnál kicsit bővebben? Neve, megvásárolhatósági hely...Csak mert így nem tudom merre és hogyan keresgéljem ,de kis segítséggel rájuk találnék:) Köszi:)

2012. dec. 22. 13:06
 3/10 Zsolt75 ***** válasza:

Ezen az oldalon például van pár utólagos megoldás a problémára:


[link]


Az ajtód méretétől függ melyik megoldást választod. El tudnék képzelni mágneses rögzítést, tolózárat, görgős csappantyút.


pl:


[link]

2012. dec. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Zsolt75 ***** válasza:
Feltételeztem az előbbieknél, hogy kívülről nem akarod kulcsra zárni az ajtót, mivel erkélyről beszélük.
2012. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a linkeket, a segítségedet. Persze, nem akarom zárni kívülről, csak becsukni szeretném magam mögött mikor kimegyek. Ezek valóban jó megoldásoknak hangzanak így első olvasásra, ha jóra gondolok a görgős csappantyú név alapján, és a mágneses megoldásnál. a honlapra még csak most megyek fel. Azt hiszem ezek közül lesz valamelyik, csak olcsóbban kijön, mint az ajtó átalakítása.
2012. dec. 22. 18:52
 6/10 Zsolt75 ***** válasza:
Ahogy néztem pár 100 Ft -os tételek. Van nekem is egy ajtóm, ami nem zárható kívülről azt énis ilyen görgőssel oldottam meg csak az teljesen műanyag, de az elve ugyanez.
2012. dec. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja, igen, meg is lepődtem, hogy mennyire olcsók. Pont a görgős csappantyút néztem ki, hozzá pedig egy fogantyút.

Köszönöm még egyszer a segítségedet.

Kellemes ünnepeket, ha addig már nem futunk össze:)

2012. dec. 22. 20:58
 8/10 Zsolt75 ***** válasza:
Örülök ha sikerült megoldani a dolgot. Kellemes Ünnepeket kívánok énis neked (nektek).
2012. dec. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok, ez nálunk is épp aktuális téma!!

A férjem kijár az erkélyre dohányozni, de nem lehet úgy behúzni kívülről az ajtót, hogy az csukott állapotban legyen, így mindig kizárom, majd ha kopog, beengedem. Csakhogy akkor van gond, ha korábban kel, mint én és rágyújt a reggeli kávéhoz...(Már kivitt egy tekercs celluxot és beragasztja az ajtót, ha kimegy.:)

Szóval,remélem, találunk megoldást.

2012. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia! Nálunk is a dohányzás miatt kell megoldani, ugyanis mi mindketten cigizünk, tehát nincs aki becsukja mögöttünk az ajtót:) Mi egy ideig madzaggal akasztottuk ki, belül a kilincsre akasztottuk, kint pedig egy csavarfejre. Részben így is bejött a füst a résen, részben pedig mikor fújt a szél, az nyomta be az ajtót, így a kilincs kicsit kilazult. Tehát ismét tárva-nyitva van az ajtó. Így pedig sok értelme nincs, hogy kint fagyoskodunk a cigizés miatt, mikor a füst nagy része meg visszajön a szobába:(

Viszont amit az előző válaszoló tanácsolt, az jó ötletnek tűnik. Azt hiszem megvan, mivel fogjuk indítani az újévet. Keresünk egy mesterembert, és szereltetünk fel csappantyúst, és egy fogantyút kintre.

2012. dec. 23. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!