Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnánk megoldani...

Hogyan tudnánk megoldani házilag a plafonra gipszkartonból csillag formájú spotlámpás világítást?

Figyelt kérdés

Lebeszéltek a teljes plafon gipszkartonozásról,mert 26m2-es nappaliból 1 gerendával megerősített félfallal leválasztottunk 1 étkezőrészt és a nappaliba nem akarunk csillárt.Ajánlották a négyzet dobozba spotos megoldást de mi valami különlegeset szerettünk volna.Így jött a csillag.De hogyan tudnánk megoldani a kivitelezését házilag(olcson és esztétikusan)???

Gipszkarton szerelésben jártas szakemberek segítsetek! :)

Köszönöm és remélem kapok válaszokat. :)


2009. aug. 24. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Hát nem vagyok szakember, de mi nemrég csináltattuk a házunkba ilyesmit, és igazából ahogy elnéztem, annyira nem egyszerű. Tehát nem biztos, hogy ti magatoknak meg tudjátok csinálni. Bár, ha nagyon ügyesek vagytok akkor lehet. Kell hozzá egy fém profil, ami ilyen sín szerű valami. Ezt fúrják fel a plafonra, ez adja a vázat. Aztán erre megy a gipszkarton (pont ennél a műveletnél nem voltam ott, tehát nem tudom, hogy pontosan hogy működik). Ezt ki kell fúrni, akkorára amekkora a spotnak a foglalta, majd ebbe a spotot belevezetni. Egyébként tényleg nem muszáj dobozt csinálni, már rengeteg forma van. Nekünk pl. egy szabálytalan S-vonal megy át a nappalin. Mondjuk nekünk valószínűleg azért volt bonyolultabb, mert ugye az s-vonalhoz hajlítani kellett ezt a profilt. Esetleg keress rá a google-ban, hogy gipszkarton házilag, hátha kidob vmit. Bár szerintem a spot elvezetéséhez mindenképpen kell villanyszerelő.
2009. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Akkor a kerethez kell a fémprofil(ilyen " [ " alakúra gondolsz ugye???) .A villanyszerelés is házilag megy :).

Köszi még 1 szer! :)

2009. aug. 25. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!