Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tényleg ilyen drága a villanys...

Tényleg ilyen drága a villanyszerelés?

Figyelt kérdés
Villanybojlert szeeltetnénk be de lehet hogy ujra kell húzni az összes vezetéket a házban, tényleg 300-400ezer forintba kerül? értem hogy az anyagköltség 150000ftról indul de 200-300ezer forintos munkadíjakat számolnak fel? csak 3 szobáról + egy fürdőszobáról lenne szó, és minden szobába csak egy konnektor + 1 villanykapcsoló.

2013. jan. 10. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez sok mindentől függ.Mekkora lakás, milyenek a vezetékek, stb...

A legrosszabb eset az, amikor semmilyen jelenlegi szabványnak nem felel meg az épület villamossága.

Pl.: érintésvédelmi relé, földelés.

A jelenlegi szabványok, szabályok szerint.Minden helységben földelt aljzatnak kell lennie.Nem használható alu vezeték, fi relé beépítése kötelező. Ha lelkiismeretes a villanyszerelő, akkor mindent betart, mert ha ne adj isten valami történik, akkor őt veszik elő a szabálytalan szerelés miatt.

2013. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom le van földelve, 3 vezeték van a konekrotok mögött, egyébként vidéki ház de elég régi, a vezetékek ugyan nem mutatják a jelét annak, hogy cserére lenne szükség de nemhinném, hogy egy 120L-es bojlert + villanykályhát kibírna, egyébként olvasgattam az árakat, és remélem 200ezerből kijön bár ezen nem akarok spórolni, de nem értek annyira hozzá mert csak 17 vagyok, viszont valaki nem tud egy megbízható szakembert Miskolcon? semmiképp se szeretnék kontárral dolgoztatni, és félek hogy rosszabb is lehet a vezeték mint volt.
2013. jan. 10. 13:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Minimum 4 árajánlatot nem árt ilyenkor kérni....
2013. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Zsolt75 ***** válasza:

Szerintem nyugodtan kérj egy árajánlatot egy szerelőtől, ez nem kötelez semmire.


Mindenképpen látni kellene , hogy milyen állapotban van a rendszer, mert egy villany boiler miatt nem feltétlenül szükséges áthúzni az egész házat.

Azt írod szobánként egy konnektor és kapcsoló.. Ez nagyon alap kivitel amúgy is és ha pl nem kell újra vésni mindent, akkor még az anyag költség sem olyan nagy.


A másik véglet, hogy nagyon régi és veszélyes a vill. rendszer, ebben az esetben javasolt a komplett csere és a kismegszakítók cseréje , FI relék beépítése. Ez sok munka és az anyag ára is magasabb.

2013. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a vezetékek a falba mennek van ilyen kis kupak szeruseg a falakon amit hs leveszunk van mogotte 3 vezeték azt nem lehet megoldani hogy ne kelljen vésni? Most festettem és tapétáztam az egész házat. Mindenképp hivok majd szakembert árajánlatért de remélem 250000ftbol kijön mert addigra másra is kell. Egyébként a bojlert azt viz vagy gaz szerelo szereli be?
2013. jan. 10. 15:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Miskolc?

Kollégám foglalkozik villanyszereléssel.

Írj privát üzenetet, és megadhatom a számát ha gondolod.

2013. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Zsolt75 ***** válasza:
0%

Elvileg akkor védőcsőbe mennek a vezetékek és nagy valószínűséggel nem kell majd újravésni.


250-ből szerintem ebben az esetben biztosan kijön. Ha mégsem , akkor elmegyek és megcsinálom neked annyiért :-)


(szakmabeli vagyok csak Győrben élek)

2013. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Rendben ezt megjegyzem :)

Egyébként köszönöm a válaszokat

2013. jan. 10. 18:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy villanybojler miatt nem kell újra vezetékezni az egész házat! Sőt mi több a villanybojlernek épp külön kell kiépíteni a vezetéket, ha kedvezményes tarifával akarjátok használni! Viszont ha nincs vezérelt mérőtök, akkor tényleg húzós lesz a dolog!
2013. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A külön vezetékről már hallottam de a vezérelt mérőt a szolgaltatotol kell kerni?
2013. jan. 10. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!