Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyi kisméretű tégla kell...

Mennyi kisméretű tégla kell egy 1x1,5m-es nyerges kemencéhez? Kémény kb 2,5 m magas, nyereg belül mennyinek kell legyen? És hány régi kenyér fér el benne? Azok a régi 5 kilósak? Én 6-ot számoltam, ha egynek kell egy 50x50 cm.

Figyelt kérdés
a nyereg része lenne a 1x1,5 m belül, nem tudom milyen magas kell oda. Szerintem olyan 60 cm megfelelő, egy 20 a legszélén, onnan meg a nyereg elviszi azt a 40 cm-t. Ha elég egyáltalán. Hely hiány miatt lenne ekkora, meg mellé menne egyik oldalra egy grill, másikra egy csikótűzhely, vagy inkább épített konyha, még nem tudom. Még vannak szerintem régi nagy tepsik is, majd családba kérdezősködök. Meg egy pár ilyen cserépedény is van, úgyhogy venni se kéne semmit.
2013. febr. 3. 12:19
 1/3 Zsolt75 ***** válasza:

www.kemencebence.hu itt találsz infókat.


Töltöttem le én is terveket anno, sajna még nem kezdtem bele az építésbe, de nagyon jó kis oldal.


Ha mégsem találnál terveket akkor szívesen átküldöm amik nekem vannak. Ötletadónak is jó meg arányosan kicsinyíthető is.


Sok sikert egyébként és jó tudni, hogy mások is vannak akiket érdekel a kemence. Nagyon jó dolog és az sem utolsó, hogy az utókornak is tovább vihetünk valami értékeset ez által.

2013. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
olvastam már az oldalt, csak azt nem tudom, hogy mennyi darab kellene. Nekünk van egy kéménnyi, van még 60 db kicsi(a kisebfajta kisméretű) meg tudok venni 200 db régifajta kisméretűt normális áron. Nem egy nagy, egy 1x1,5 m lenne a belseje, ez nekem olyan 35 darabra jönne ki, maximum, a tűztér aljába ennyi kellene, meg az ívnek kellene, szerintem kijönne ez a 200-ból, csak még a lábazat nincs kész, de majd kitalálom, oda kellene venni még párat. Még kiszámolom oda is mennyi.
2013. febr. 3. 20:17
 3/3 Zsolt75 ***** válasza:

200 nagyon kevésnek tűnik. 1000-1200-ból van kb egy normál méretű kemence, ahogy az oldalt olvasgattam.


Van tervrajzod? Valamit tervezned kellene és segítek szívesen kiszámolni.

2013. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!