Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi ablakkeretről milyen...

Régi ablakkeretről milyen módszerrel lehet leszedni a festéket?

Figyelt kérdés

Régi ablakkeretekről sok helyen pereg le a festék, szeretném kicsit felújítani.

Gondoltam arra, hogy hőlégfúvóval leégetem, de félek, hogy megpattan az üveg.

A másik, amin gondolkodtam, a kromofág.

A harmadik a rezgőcsiszoló. Bár azzal nincsenek jó tapasztalataim, nem tartom túl hatékony, hasznos gépnek. Illetve attól tartok, az is megrepesztheti az üveget, ha véletlen kozzáér a rezgő talprész...

Milyen módszert javasoltok? Van egyéb, hatékony módszer?

Köszönöm!



2013. febr. 14. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a három lehetőséged van. Jól látod az előynöket és hátrányokat is. Dönts belátásod szerint.
2013. febr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Hőlégfúvó a legjobb. Az üveg nem pattan meg ha odateszel elé valamit.
2013. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
A legjobb módszer a hőlégfúvoval, de az üveget el kell takarni a forró levegőtől valami bádoglemezzel és a fúvóra is megfelelő légirányítót kell tenni.
2013. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 wartburg353s ***** válasza:
Kromofággal is könnyen lejön, csak az elég sokba kerül, meg nagyon vigyázni kell, nehogy a bőrödre csöppenjen. Nekem úgy tűnt, kromofággal még gyorsabban megvan, mint hőlégfúvóval.
2013. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kromofágot ajánlanám .Sok régi bútort újítottunl fel .

Ahogy felhólyagosodik a festék,lehet lekaparni.Ha marad alatta,újból megkenni. Csak mindig a festéket ,a fa ne igya

be .Lekaparás után meg kell várni amíg teljesen száraz lesz a fa,párologjon ki belőle a mit esetleg beivott.

Ne hogy az új festést is megbontsa .

2013. febr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. febr. 18. 10:55
 7/8 A kérdező kommentje:
...jók ezek a videók!
2013. febr. 18. 11:51
 8/8 anonim válasza:
Ha olajfesték (amúgy a zománcot is oldja), akkor egyharmad rész trisó, kétharmad rész oltott mész, vízzel híg tejföl állagúra keverni. Felkenés után pár perc (5 perc, fél óra - a festékréteg vastagságától függ) várakozási idő után bő vízzel le kell mosni. Gumikesztyű használata kötelező, ecsetet, rongyot, kesztyűt, műanyagot, mindent megesz az anyag. Tehát csak óvatosan és körültekintéssel használandó.
2013. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!