Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsdamentes acélt mivel...

Rozsdamentes acélt mivel lehet keményforrasztani?

Figyelt kérdés
rézzel lehet? vagy valami drága ezüstpálca kell hozzá?
2013. febr. 27. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne AWI-val meghegeszteni, de én már forrasztottam sima sárgaréz pálcával. Nem lett a legszebb.
2013. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem folyik meg rajta a réz, vagy mi lehetett a probléma?
2013. febr. 27. 18:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem vörösrezet és savállót kellett összeforrasztanom. Nem egyszerű eset volt. Sercegett, nem folyt szét, zárványosodott. Végül sikerült (1.5 bar nyomásra), de baromi csúnya lett.
2013. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Rozsdamenteset egyáltalán nem szoktak még keményforrasztani sem.Előbb hegesztik meg lánggal minthogy neki álljanak forrasztani szerintem.

Amivel lehet hegeszteni:awi technológiával(volframos hegesztés)itt venni kell hozzá külön erősebb ötvözetű hozamanyagot mint amit hegeszteni kell.

"CO"-val is lehet hegeszteni,de ahoz már nem jó a sima széndioxid,oda már argon kell,és a huzalnak is rozsdamentesnek kell lennie és nagyobb árammal lehet hegeszteni.

Trafóval is lehet hegeszteni,bár Én azzal tuti kókányolnék szerintem,hegesztéstechnikai boltokban vehetsz szálakra olyan bevont pálcát ami kifejezetten savállóhoz,vagy rozsdamnetesekhez jó.

A keményforrasztás-forrasztás azért nem jöhet szóba mert itt már kémialiag nem jön létre a kötés,max a felület érdességén marad meg a réz cink stb és mivel sokkal gyengébb mint az inox így tuti hogy elreped és törik,mellesleg ha sikerül is az garantált hogy nem fog szépen kinézni szerintem.

Amilyen opciók vannak még:csavarozás,szegecselés,rálapolással préselés,stb

2013. febr. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezüstpálcával se lehet...?
2013. febr. 28. 06:49
 6/12 anonim ***** válasza:

meg forraszthatod de azzal szerintem szrt adsz a pofonnak.Forrasztani még a sima vasat sem szokták,az inox pedig magasabb hőfokon olvad mint a sima vas.Ha valami apróságról van szó,vidd el műhelybe,apróért megcsinálják,csak ne a nagyfönököknél add le a melót mert azoknak felvillan a szemük a rozsdamentes szó hallatán :)

Vagy ha pestmegyei vagy akkor Én is tudok segíteni,mert nekem van awi gépem itthon és tudok is rozsdamentest hegeszteni

2013. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, awi-val egy haveromnál tudunk hegeszteni, csak azt meg kell tanulni :)
2013. márc. 1. 06:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor amit ajánlok,szánjatok rá elég időt!

Ha nem tanítják akkor elég sokáig elfog telni a dolog.

Én 1 év alatt tanultam meg avizni, a rozsdamentest pedig ki tapasztaltam,mert azt nem tanítják sehol sem meg hogy mit hogy a legjobb hegeszteni.A suliban is csak arra tanítják meg az embert hogy hogyan fogja a pisztolyt a kezében és kész.

2013. márc. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha gáz-oxigénnel tudsz hegeszteni, akkor az AWI sem lesz problémás.
2013. márc. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 9/9!

Az azért nem úgy van! :)

Eleinte Én is azt hittem,mert kb majdnem ugyan az,csak az avival jóval kisebb a varrat,tudni kell beállítani a gépet kb fél év után tanultam meg magamtól.Teljesen más a dőlés szög.A lángnál a varratot a gáz nyomásával alakítod itt meg olyan a varratod amilyenre folyatod vagy csöpögteted a hozamanyagot.Rozsdamentesnél pedig tudni kell megfelelő pálcát kiválasztani,nem mindegy hogy milyen ,mekkora wolframot raksz bele.a rozsdamentesnél kell külön hűtés hogy ne habosodjon el.Viszont autogén módon egyszerű hegeszteni ha nem nyomás alá hegesztesz,vagy cseppálóra hegesztesz.

Ha valakinek remegős a keze az az avinál már meglátszik.Én hegesztő vagyok,és nem a suliban tanultam meg igazán hegeszteni hanem évek alatt ,munkahelyeken.Itt sokat számít a rutin.

2013. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!