Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhaszekrénybe épített...

TappancsMancs kérdése:

Konyhaszekrénybe épített ledes lámpák villanyszerelése milyen megoldással megfelelő?

Figyelt kérdés

Konyhaszekrényben lecseréltük a halogén izzókat ledesekre de ezek is sorra kiégnek ugyanabban a sorrendben, pedig a led az nagyon sokáig kéne bírja így gondolom a trafóját is kéne cserélni. Azt nem tudom milyet kéne venni neki. Ami most fent van az öt darab elektromos dolog, 2db egyforma transzformátor, 2db egyforma valami (ezt nem tudom mi de a képen látszik) és egy db valami ami teljesen be van tekerve piros szigetelő szalaggal így ezen semmi sem látszik az alakján kívül.


Mit kéne cserélni ezen a felső 5db dolgon és milyenre ha marad az öt ledes fényforrás? Kábeleket át tudok kötni azzal nem lesz gond csak pontosan mit vegyek hozzá? Köszi a válaszokat!


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2013. márc. 13. 16:55
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hogy a ledek nem égtek ki de pislákolnak és néha nem is ég az innenső 4db.
2013. márc. 13. 16:57
 2/24 anonim ***** válasza:

A probléma ott van, hogy a LED-ek 12 Volt egyenárammal! üzemelnének! Legalább is a következő oldal alapján: [link]

Azt írja:"Működtető feszültség DC 12V" ez pedig egyenáramot/egyenfeszültséget jelent!

Azt is látom a csomagolás képén, hogy AC/DC van rá írva, de ez így ellentmondásos!

Vissza kellene vinni a vásárlás helyére és tisztázni a működési feltételeket.

Az elektronikus előtét, -ami gondolom a korábbi halogénekhez volt- csak váltófeszt ad, és sajnos azt sem mindig stabil 12 Voltot.

2013. márc. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem ellentmondás az AC/DC, mert belül egyenirányító van, így a váltót egyenirányítja, az egyen pedig simán átereszti. a táp 60VA-os ehhez megfelelő terhelés is kellene, mert különben túl magas a feszültsége,és csökken a fényforrás élettartama, vagy kiég esetleg tönkremegy az elektronika jó volna megmérni a kimenő feszültséget. de mindenképpen a fényforrás teljesítményéhez megfelelő tápegység kellene , nem jóval nagyobb. jelenleg 5x1W; 12V/5-6W-os táp kellene.
2013. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
És mindezt egy mondatban? :-)
2013. márc. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor olyan transzformátor kellene ami 5x1W; 12V/5-6W-os. Mennyire kapok pont ilyet? Mert a régi izzókhoz kettő volt felrakva és két 3as elosztó, szóval ha nem kapnék az egyik helyen érdemes máshol is megnézni mert tuti kapok pont ilyet?


Másik hogy jobb lenne egy db 5ös elosztó ami gondolom szinték kéne legyen. Mert ha nincs 5ös elosztó akkor megint nem tudom rákötni egy db transzformátorra. Jól sejtem?

2013. márc. 14. 12:58
 6/24 A kérdező kommentje:
A hosszú mondat tényleg jópofa volt :)
2013. márc. 14. 12:58
 7/24 anonim ***** válasza:

Egy ilyenre: [link]

rákötheted mind az ötöt -párhuzamosan.

2013. márc. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ki kell hagyni az áramkörből a "trafókat",sima 230V-os ledes izzókat venni,nincs hiba,nincs szarakodás,ez a legegyszerűbb megoldás. 1 mondatban.

Villszer.

2013. márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha te fizetnéd, én is ezt javasolnám!
2013. márc. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Hogy is érted ezt tisztel utolsó válaszoló? Nem egyszerűbb és olcsóbb ha 230 Voltos rendszert épít ki? Mivel ami trafó van az nem jó(halogén izzókhoz való), tehát kell trafó+ledes izzó.Nem rakhat bele sokkal nagyobb izzót mint amit a trafó elbír,tehát ha több fényt akar még 1x nagyobb trafó. Így meg csak ledes izzó meg GU 10-es foglalat és kész. De ha megindoklod(amit az előbb nem tettél meg) és alá is támasztod az érveid elfogadom.
2013. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!