Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kezdjek hozzá a fürdősz...

Hogyan kezdjek hozzá a fürdőszoba csempézéséhez?

Figyelt kérdés
Nő vagyok :), és anyagi okok miatt egyedül szeretném felragasztani a csempéket. Hol kezdjek hozzá? Lentről, vagy fentről kezdjem? Először a falat, aztán a padlót?Ki tudna segíteni ebben, de ne irányítsatok olyan oldalokhoz, ahol az egész napomat tölthetném olvasással.Bár ha tudtok egyszerű leírást, azt is szívesen fogadom. Én tapasztalatokat szeretnék olvasni Tőletek (mire vigyázzak stb.)
2009. szept. 16. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia.Nálunk is így volt!A párom csinálta!Először a padlót, aztán a falat!Először fektesd le a lapokat a fal mellé hogy az első sorba mennyi megy, d mindenek előtt nézd meg hogy a fal függőben van e, mert ha hullámos mint a balaton, akkor azt ki kell hozni egyenesre!Ha ezzel kész vagy akkor felrakod az első sort, közé fugakeresztekkel!Jó ha vársz egy kicsit hogy fúzzon meg a ragasztó a második sor előtt,aztán rakod tovább.ne sok ragasztót keverj be egyszerre, mert beköthet!
2009. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak egy oldal, és könnyű:


[link]

2009. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a fenti egy oldal nagyon jó!

Mindenképp: Vízmérték és fugakereszt nagyon jó barátaid anélkül el se kezdd! nálunk is házi csempézés van és hát borzasztó. Ha már itt lettem volna mikor csinálják biztos nem hagyom, hogy így nézzen ki.. Most, ha rosszabb napom van, ránézek és iszonyatosan dühös leszek. Fuga néhol fél centi vastag, néhol másfél, iszonyatosan girbegurba.. Fúj...

Szóval ne is siesd el, inkább szöszmötölj vele jó sokat, mint béna eredményt kelljen nézned utána. Felrakni tényleg nem bonyolult, de hogy úgy nézzen ki, mintha szakember csinálta volna az már trükkösebb...

2009. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnyájatoknak! :) Nagyon jó az az oldal is, külön köszönöm. Igyekezni fogok, nem vagyok azért annyira béna, de nem lesz egyszerű gondolom. Komolyan a padlóval kezdjem? Vagy mindegy?
2009. szept. 16. 12:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát a padlóra utána egy ideig nem mehetsz majd rá, bár logikusabb lenne azzal kezdeni, mert ha az megvan, akkor látod hol kell a falat elkezdeni nem? Legalább is én így gondolom.
2009. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó-pár dologra szükséged lesz, sima és fogazott glett vasra,vödör,csempevágó,hézagoló MŰa. kereszt,a ragasztó kikeveréshez el kell találni a megfelelő sűrűséget "darabmentesre",és 1 fúrógépbe fogható keverő szár hiányában egy bottal kevergetve azért ez elég nehéz fizikai munka .

A csempe/járólap vágásánál (csak 1-néhány db-nál) elkerülhetetlen a gyémántvágós flex használata,mert a csuszkás csempevágóval nem tudsz vékonyat vagy küszöb-sarokrészt stb. kivágni.Ügye nem kell ecsetelnem hogy mennyire-mennyire veszélyes eszköz ez .(?)

A helyedben valakit(ha lehet férfit) mindenféleképp beszerveznék. Alaposan gondold ki a sorrend-munkamenetet nehogy elronts valamit, például: hogy szép is legyen,és ne keljen rálépni a frissen lerakott járólapra mert nem már éred el a beljebb lévőt.

2009. szept. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!