Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az új zárbetét amit vettem...

Az új zárbetét amit vettem nem megy bele a réginek a helyére (szorul az egyik és félig megy be, a másik pedig 90%-ig) ami kínai réz volt az új pedig elzett nikkel bevonattal 4 ezer darabja. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Panelba lakom és van egy régi 25-30 éves fa bejárati ajtó amire feltettem az alsó felső zárra védőpajzsot (mert 1,5cm-ert lógott ki mindkét zárbetét) alsó zárnál kívül gombos belül kilincses, a felső zárnál meg nincs semmi csak a betét látszik ki. Az új betét amit vettem nem tudom beledugni mi lehet a baja? A kínai zárbetétet lecseréltem nikkelezett elzett 30*30-as 6 csapos betétre csak nem megy bele mi lehet a baja? Szóval alsó felső zárba kínai réz betét van még jelenleg is 30*30-as. Rászántam egy kis pénzt és vettem az OBI-ba 2 db elzett kódkártyás 6 csapos 30*30-as betétet. Hazavittem nagy örömmel hogy ez most már jó lesz, erre amikor kiszedem mind a két kínai betétet könnyedén és tenném a helyére az új elzettet a felső zárnál csak félig megy be a betét kicsit szorulva, az alsó zárnál pedig faragnom kellett belül a fánál és így már 90%-ig bemegy csak a belső pajzsba az ajtón belül beleér és nem tudom emiatt beilleszteni( talán itt ha reszelek a belső pajzson akkor meg lehetne oldani nem tudom). Azt el kell mondanom hogy a kínai zárat is kicsit meg kellett kotyogtatni hogy tovább tudjam nyomni a zárba de könnyen belement, így egyértelmű hogy ez a nikkelezett elzett zár nagyobb mint a réz kínai .Lemértem 1mm-el minden irányba és szerintem ez lehet az oka hogy nem tudom beszerelni. Kérlek segítsetek mi tévő legyek, albérleti lakásról van szó a pajzsok összesen 3800-ba kerültek az új betét darabj 4 ezer forint többet nem szánnék rá. Várom a válaszokat.

#kulcs #ajtó #zár #zárbetét #zárcsere #Elzett #Euro Elzett #zárbetét csere #zár betét #törésvédő pajzs
2013. ápr. 6. 13:42
 1/7 Bandi bácsi ***** válasza:

Először is próbáld bele az új ELZETT zárbetétedet az új pajzsokba, ha szorul reszelned kell annyit, hogy lazán becsusszanjon.

Ha jó a méret pajzsok nélkül próbájd az ELZETTet a régi zárba helyezni, közben figyeld, hogy nem kell.e az ajtó fa részéből egy kicsit többet kifaragni,

Ha ez is stimmel már csak a régi zár, illetve annak kissé ferde bevésése/behelyezése lehet a ludas. Vedd le a kilincseket, húzd ki a szárát a zárból. Ezután csavard ki a 2 rögzítőcsavart, most már ki fogod tudni pattintani a bevésőzárat (ha sok a festék előbb azt kapirgáld le) Ezután kiszerelten próba (itt valószínúleg nem lesz szorulás) majd visszaszelelsz, de az altó élébe csatlakozó 2 zárrögzítő csavart ne húzd rá erőse, hogy némi játéka legyen a bevésőzárnak. Na ezután kezd el újból a zárbetét dugogatást, előbb-utóbb sikerülni fog!!!

Hajrá

2013. ápr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A kínai zárbetét nem európai szabvány szerint készült. Valószínű, hogy a benne levő zár sem európai. Tanulság: nem szabad piacon, valamint multinál vásárolni. Drágán adják a selejtet. A megoldás: csak reszelgetéssel lehetséges, ha egyáltalán meg lehet oldani. -ha nem, akkor legjobb lenne magát a zárat is kicseréltetni olyannal, aki ért hozzá. Így lesz a spórolásból drága megoldás. A zárak mérete is változó. Nehéz lesz megfelelő jó minőségű zárat találni. Valószínű, hogy az új zárhoz ki kell alakítani a fogadó részét is, új vasalattal. A fogalmakat sem szabad összekeverni. A zár az, ami az ajtóban van fixre beépítve. A zárbetét pedig az, amibe a kulcsot teszed. Ez az, amit cserélni akartál.
2013. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia Bandi bácsi! ALSÓ KILINCSES ZÁR:Nem szorul az új betét a pajzsokba azzal nincs gond. Kicsit kellett az ajtó zár részénél a fából faragni. Mostmár csak lakáson belül a pajzs akadályozza meg hogy átmenjen az új betét, így abból fogok lereszelni és elvileg, úgy már teljesen átmegy gond nélkül, mert már csak ott akad meg az alsó zárnál.


Felső kilincs nélküli zár: ahhoz nem tudom hogy merjek-e hozzányúlni hogy a zárat kiszedem, mert egy ezer éves lakás azóta benne van és félek hogy nem fog sikerülni visszatenni, de többi mint valószínű hogy ferde benne a zár és amiatt akad meg már az elején, mert azon a pajzson is átmegy gond nélkül a betét.

Egyébként mind a két zár elzett márkájú. Valamint amit még hozzáfűznék hogy vettem egy olcsóbb réz elzett betétet ami nem kínai gyármányú elzett és szintén ugyan úgy jártam mint a nikkel bevonatúval, csak ezt már visszavittem, hogy adják vissza az árát.

Így nem tudom mitévő legyek, merjek-e hozzányúlni Bandi bácsi az felső zárhoz vagy hagyjam benne a kínai betétet és csak akkor zárjam be azt is ha hosszabb időre elmegyek otthonról? Válaszodat előre is köszönöm, igazán kedves vagy!


Kozek József: albérleti lakás nem én spóroltam és igyekeztem odafigyelni, hogy mikor mit írok zár vagy betétnél. Köszi tőled nem kérek több hozzászólást...

2013. ápr. 9. 18:51
 4/7 A kérdező kommentje:

Bandi bácsi még annyit hogy néztem hevederzárat is bár igaz ez már elég húzós főleg hogy albérleti lakásról lenne szó a tulaj meg persze nem fogja kifizetni hogyha megveszem stb...

[link] innen a Biztibuk vízszintes hevederzárat néztem ki nem tudom hogy ez mennyire lenne nagy munka, ahogy olvastam ehhez már tényleg szerelő kell(aki mennyiért is csinálná meg kb?) csak mennyire lenne összefúrkálva az ajtó? Itt nálam az ajtó keretbe lehetn-e csak fúrni azt ahova kimegy az a vas a hevederzárból.

Véleményed és válaszod várom előre is, csak először az ez előtti hozzászólásomra válaszolj kérlek!

2013. ápr. 9. 21:52
 5/7 A kérdező kommentje:

Bandi bácsi: Megreszeltem az alsó zárnak a belső pajzs részét így már tökéletesen belemegy a betét a zárba és működik is. A gond a második zárral van.

Második zár: Ki kellett venni az ajtóból a zárat és ahova bemegy a betét az alján reszelni kellett a zárnak, valamint a fát is reszelgetni kellett kicsit és persze a belső pajzsot. Az a gondom vele hogy ha össze van szerelve az egész felső zár akkor amikor a kulcsot elfordítom hogy bezárjam az ajtót abba az állásba amikor a nyelv kijön szorul valamennyire és úgy jön ki a nyelv része visszafelé szintúgy igaz. A zár kivett állapotába is beletettem a betéte és úgy működött normálisan. Már sajnos nem tudok mit kitalálni annyi mindent faragtam már :) meg reszeltem és örülök neki hogy mind a két betétet fel tudom használni csak kérdés hogy mivel a felső záram nyitás záráskor kicsit szorul milyen probléma elé nézhetek vagy mit csináljak vele?

2013. ápr. 10. 18:24
 6/7 Bandi bácsi ***** válasza:

Csak most néztem bele a "Gyakorikérdések"-be......

Szóval: ha az alsó. kilincses zárat sikerült megjavítanod, bátorítanálak a felső, kilincs nélküli ú.n. másodzár megreparálására is! Elvileg ugyanaz mint az alsó, csak kilincs nélkül. Ha ki tudod szedni, vissza is fogod tudni szerelni, csak bátran. Ha kiszerelve oké, de visszarakva akad, szorul, a nyelv nem megy a tokba vésett fogadórészbe, akkor itt kell keresni a hibát. Egy kis reszelés, némi favésés és meglásd jó lesz!

2013. ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólásomba leírtam, amúgy hogy mi van a felső másodzárral. Szóval ha ki van szedve a zár akkor könnyedén nyit-zár, viszont ha visszateszem az ajtóba akkor nehezen fordul amikor a nyelv ki akar jönni. Az ajtó nyitott állapotába is csinálja szóval nem a toknál van a baj amikor bezárom az ajtót és úgy akarom bekulcsolni.
2013. ápr. 16. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!