Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet a kátrányos...

Hogyan lehet a kátrányos kéményt kiégetni szigetelni?

Figyelt kérdés

Az emeleten lévő kéményszakaszon nagyon csúnyán kijött a kátrány pedig száraz fával tüzelünk.

Tudom hogy ki kellene béleltetni de az roppant nagy meló és 6 számjegyű összegnél kezdődik. Egyedül a furanflex ami nem igényel fal vagy kémény bontást de az magyarországon még nem minősített fatüzeléshez (meg biztos drága az is)

Azt halottam az "okosoktól" hogy gázolajos rongyal ki lehet égetni, nem tudom igaz lehet ez ?


2009. szept. 21. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A kémény az, amivel nem érdemes magad próbálkozni, mert ráfaraghattok. Hívj szakembert, azaz kéményseprőt, ő minden más kérdésedre is válaszolni tud.
2009. szept. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Életet menthet a kazánvizit

[link]

Azon a pár ezer forinton nem érdemes sprórolni.

2009. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha családi házrol beszélünk akkor a furan tokkal vonóval 10.000/métertől már megy. ez az egyik legolcsóbb és legmegbizhatóbb anyag most a piacon.
2009. okt. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mi is gázolajos ronggyal szoktuk, valamennyit segít. a kéményseprő ajánlotta, hogy tüzeléstechnikai boltban lehet venni kb3000ft kandallótisztító fahasábot. ezt a kémény nyílásába be kell helyezni, meggyújtani. Ez a hasáb nem ég, hanem füstölög és folyékonnyá teszi a lerakódott kátrányt. Lefolyik a kémény aljába. Én még nem próbáltam, de jól hangzik.
2009. okt. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ilyen fahasábot már próbáltam meg konixot is ami egy poralapú valami ami szintén a kátrányosodást feloldja


a furan-flexről olvastam jól hangzik csak a meglévő kátrányra ha rárakják szerintem ugyan úgy átjön a falon

tehát először a kátrányt kéne eltüntetni

2009. okt. 7. 12:52
 6/6 anonim válasza:
Fontos!Kiégetés előtt lekotorni a kéményt és eltávolítani a kormot azaz a kotradékot!Gázolajos ronggyal könnyedén begyújtható a szurok,de a ház is!Többet ér hasábot vagy pepo-t használni a begyújtás helyett.
2017. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!