Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy kezdjem el a kutyaház...

Hogy kezdjem el a kutyaház készítést?

Figyelt kérdés
Van egy Amerikai Bulldog kutyám és szeretnék neki egy szép házat csinálni és nem venni. Hogyan kezdjem el? Miből lehet csinálni? Részletesen leírnátok? Köszönettel 18L
2013. ápr. 10. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol akarod elhelyezni? Lakásban, udvaron, kertben?
2013. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Udvaron :)
2013. ápr. 10. 12:22
 3/7 menta34 ***** válasza:
100%

kezdésnek google?:)


De adok pár tippet:) A kutya mérete (marmagassága) fontos, a házban fel kell tudjon állni. De a túl nagy sem jó, mert nem tudja befűteni.

Mindenképpen körben dupla falúban kéne gondolkodni, közötte szigetelőanyaggal.

Az anyagot is ki kell találni, nem jó semmi ami beszívja a vizet, pl. bútorlap, pozdorja. Aljának szerintem OSB lap a legjobb, résmentes, nem szálkás, vizet bírja. Aztán kérdés persze, hogy hol fog állni, tök szabad ég alatt, vagy bekerül valami fedett helyre, pl. lépcső alá. Ha fedett helyen van akkor a tetejére is elég az OSB, ha nem, akkor tetőfedés és "bádogozás" (legalábbis a víz lefolyás átgondolása) is kell. Oldalára belül OSB, kívül ha szebb kell lambéria, de belülre is jó a lambéria. A ház mindenképp álljon lábakon, hogy a vízből kiemeld. A szerkezeti részeknek (oszlop, keret, stb.) bramac cserépléc jó pl.

Nagyobb állateledeles üzletekben (fresnapf, alphazoo) szokott lenni ajtóra áttetsző műanyag lamella. azt érdemes megvenni...

Ja igen és festés. Szerintem belül ne! kívül meg amivel tetszik, mert ha nincs lekenve 1-2 év alatt szétázik.

2013. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok variáció létezik.Általában fából(osb lap vagy lécekből )csináltak vannak.De akadnak műanyag házak is .Ha télen is kint lessz a blöki akkor érdemes szigetelést is tenni bele.

Első sorban nézz körbe otthon hogy van e olyan tárgy amit érdemes átalakítani kutyaházzá,vagy ha az elején el akarsz indulni akkor deszkákat veszel,azokat csavarozással összetudod hozni hogy ház formája legyen ,természetesen kötésben kell.

Nem azért de miért nem kéred meg a pasid,vagy valami pasit hogy segítsen neked,mellesleg jó időtöltés is lehet belőle,és nem árt ha segít egy olyan ember aki fogott már kalapácsot és szöget.

Én ott kezdeném hogy a blöki jelenlegi fekvőhelyét felmérném,és attól nagyobbra csinálnám az alapját,túl szűk sem lehet mert nem mindegyik kutyi bírja ,Erre az alapra majd később szönyeget kell tenni le hogy ne sérüljön semilye sem,hogy száka se menjen bele a tappancsába.Na az alapra csak a házikó szerkezetét kell építeni,ha lessz időm szívesen köldök egy szerkezeti skiccet hogy hogyan érdemes összeszögelni,csavarozni.Nem egy nagy cucc ,amúgy...

[link]

2013. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mindenek előtt kell egy jó terv, mert csavarozhatsz össze deszkákat, ha csak utána veszed észre, hogy nincs bejárata... :) Én csináltam már többféle kutyaházat is a legkülönbözőbb kinézetekkel, szóval ha a közelben laksz akkor tudok segíteni, ha gondolod... :) Ha érdekel, akkor írj privátot...
2013. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szélvédett helyen, napeggel-délelőtt, úgy csináld meg, hogy ki tudd nyitni teljesen a tetejét Később rájössz, milyen jó, hogy ki tudod teljesen takarítani, szellőztetni. Túlszigetelni sem kell, van neki bundája, és bevackol a rongyaiba.
2013. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Szerintem nézd meg ezt, használt hűtőből lesz fagyálló, szigetelt kutyaház :) [link]
2018. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!