Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nyúlnak miből készítsek...

Nyúlnak miből készítsek helyet és kb mekkora kell?

Figyelt kérdés
1 nyúlnak kb mekkora területre van szüksége (nem hézi kedven, vágásra kellene) OSB lapokból gondoltam úgy hogy az alja az beton a 4fal osb lap a teteje meg szúnyogháló. Van valami jobb ötlet? Venni nyúlketrecet nem szeretnék, mert drága is (kellene vagy 20) meg szeretek ilyenekkel elleni, hogy barkácolok. Úgy gondoltam, hogy ez egy viszonylag mobil ház lenne csak leraknám a földre vmivel rögzítem (pl felfúrom a falra) Tudnátok írni egy méretet én 100x50x100asra gondoltam a választott, hízó nyulaknak az anya nyulaknak pedig 100x100x100-ra ugye higy a kicsikkel férjenek. Ezt az egész nyulas dolgot egy már nem használt 4x5méteres ház szobájában és egy másik 3x2 méteres hekységben képzelem el.

2013. jún. 14. 08:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 100x50/100x60 körüli méret elég jó lenne, annak van oldal irányú, és mélységi kiterjedése is, magasságra elég egy 40-50 centi is. És inkább egy szekrény jellegű dolog lenne, mi legalábbis olyat csináltunk, abban egymás felett lehet 3-4 ketrec is a nyulaknak.


Az ajtaja lehet rácsos, meg az oldala is akár, meg érdemes valamilyen pvc-t tenni az aljára, azt könnyebb kitakarítani, meg hátsó részem egy fém kifolyót csinálni, valami lenti összefolyóba, hogy a pisi ki tudjon folyni alóluk. Meg ha esetleg ki akarnád helyezni a ketrecet, célszerű oldalra is rácsos szellőző sávokat csinálni, hogy át tudja mozgatni a levegő.


Valami ilyesmi elrendezésben viszonylag jól el is férnél.

[link]

2013. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!