Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Galériát szeretnék építeni...

Galériát szeretnék építeni zártszelvényből. Kb.5 méter hosszú és 1.5m. Széles lenne. Milyen méretű és alakút kéne vegyek hogy kibírja a terhelést alátámasztás nélkül?

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszer kell jól megcsinálni, és persze nem statikus, hanem dinamikus terhelésre (szex).

Én annó az 1.8 m széles és ~3,1 m hosszú galériámat 4 db, egymástól 45-45 centire lévő 40x100x3-as zártszelvényre raktam, soha nem nyikorgott vagy lengett, talán mondjuk kicsit túlzás is volt. Lelambériázva ebből persze semmi sem látszott.


Én 5 méterre 4 párhuzamos gerendát raknék, kb. 60x100x3-as (vagy 40x100x4-es, ez nehezebb, összesen 150+ kg-mal számolj) méretben, persze a hosszú oldalával fölfelé.

2013. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Te most azt mondod, hogy a 40*100-as zártszelvényt azt fektetve tegye?? jól értem hogy erre célzol azzal, hogy a hosszabbik felével felfelé?? mert akkor inkább ni tanácsolj hülyeségeket...
2013. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Félreérthetően fogalmaztam, természetesen a hosszú oldala legyen függőleges irányba.
2013. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!