Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bútorlap vágása otthon roncsol...

Bútorlap vágása otthon roncsolásmentesen?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet otthoni eszközökkel úgy bútorlapot vágni, hogy ne pattogjon fel a széle? Minél olcsóbban szeretném megoldani, szóval kézi fürészt még vennék, de pl körfűrészt már nem szivesen, mert össz-vissz 5 bútorlapot vágnék. Asztaloshoz azért nem viszem, mert nem dolgoznak hozott anyagból, és én egy meglévő bútort alakitanék át kissé. Itt ott levágnék belőle.
2014. márc. 8. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Nagy sebességű, igen finoman fogazott körfűrésszel szokás dolgozni. Barkács szinten lombfűrész ajánlanak. Egyébként lapszabászatba kell menni. Asztalos meg miért ne vágna hozott anyagot ?? jó pénzért számla nélkül ??
2014. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
barmilyen finom kezi fureszt veszel, nem lehet vele felpattogas/szakadozas nelkul butorlapot vagni, ezt tapasztalatbol mondom. nem veletlenul van kitalalva a butorlapszabaszatban sem az az irdatlan visito hangu korfuresz...
2014. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lapszabászok gépén gyémántkés karcolja elő a vágásnyomot, ezért nem pattogzik ki a széle. Ezt otthoni körülmények között és elég profi asztali körfűrésszel sem tudtam megvalósítani. Szóval gépet ne vegyél. Vagy vidd el lapszabászatra, ahol nem túl drágán levágják profin, vagy törődj bele a kipattogzott szélekbe.
2014. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem több dolgot tehetsz:


A visszájáról vágod finom fogú lappal, előtolás nélkül, és akkor nem a színén pattogzik fel.


A színéről vágod fordított fogazású lappal...


Maszkolószalaggal végig ragasztod a vágásnál és azzal együtt vágod. A ragasztószalag csökkenti a felpattogzást (lásd videó).


http://www.youtube.com/watch?v=Rt3bCPXBC0s

2014. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Ami a gyámántvágós elővágást illeti, mi van akkor, ha én fogok egy üvegvágót, és azzal jó alaposan előkarcolom a bútorlapot, majd ugye nem pont ott, hanem egy kicsivel kijjebb vágnék, és akkor pont a karcolásnál pattanna el? Ez működhet?

2014. márc. 8. 17:12
 6/9 waland ***** válasza:

Igen, működhet, még szikével is, csak kell hozzá kis gyakorlás, meg kézügyesség. Sarkokat szoktam így én is kivágni dekopírral. Viszont szerintem finom fogú illesztőfűrésszel egész szépen lehet bútorlapot is vágni.

Menyit szeretnél vágni, és hogy?

2014. márc. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3 polcot szeretnék kissebbé vágni, és egy nagyobb lapot.

Szóval kb 3 métert kéne szépen vágni.

Egy ismerősöm azt mondta, hogy dekopirral is lehet bútorlapot vágni, ha erre alkalmas fűrészlapot teszek bele.

2014. márc. 9. 15:38
 8/9 anonim ***** válasza:
mivel az ismerosod mondta, akkor az biztos ugy is van. miert nem kered meg ot, hogy vegyen neked olyan fureszlapot es vagja is el a butorlapot vele...?
2014. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, a beleokoskodók.... Kinek mi a szép....


A sebesség a függvénye... ezért szokás sűrűbb fogazatú fűrészlapot használni.

Kézzel akarod vágni, az brutál hosszadalmas lesz, és egyenetlen, de pl. vasfűrészlappal egész tűrhető a minőség.


A maszkoló szalag is segíthet mellette természetesen.

2018. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!