Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhabútor diy. Küldenétek...

Konyhabútor diy. Küldenétek olyan linkeket, ahol leírják, hogy lehet raklapból, vagy bármi más anyagból otthon konyhabútort készíteni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 4. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbálkozz a googlen, ha ismered.

[link]

2014. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbálkozz a hozzád hasonló bunkóknál,hátha nekik bejön ez a stílus. Nagyon kemény voltál most,sikerült beszólni valakinek,remélem jobban alszol tőle!;) bitch please.

Szerinted addig nem jutottam el? Gondoltam majd valami értelmes embertől kapok értelmes választ,aki esetleg készített már ilyet,vagy talán érdeklik az ilyenek...

2014. júl. 4. 23:54
 3/4 anonim ***** válasza:

A raklapot legjobb, ha elfelejted. Rengeteg macera a semmiért, max olyan bútorokhoz jó, ahol egyben fel tudod használni. Én anno kértem a főnökömtől 10-et, mert a kutyának nem kellett, én meg örültem, hogy milyen jó faanyag. Egy rémálom volt szétszedni úgy, hogy azért ne menjen tönkre az anyag. Nagyon masszívan össze van rakva. Utána pedig rengeteg munka van az anyaggal, hogy könnyen felhasználható legyen, és ha egy szög is benne marad véletlenül, azt a szerszám fogja megsínyleni.


A lényeg, hogya szétszedett deszkákat átküldtem a vastagológyalun, hogy mindkét oldala szép legyen, aztán asztali körfűrészen egy erre való szánnal egyenesre vágtam az egyik élét, aztán a vezető mellett párhuzamosra vágtam a másik élét.


Na így kaptam néhol kicsit megrepedt, szögnyomos fűrészárut, amit már fel lehet használni. Persze jól néz ki, hogy kicsit rusztikus lett, de legközelebb inkább játszok a felületkezeléssel, mint hogy raklapból dolgozzak.


Szóval komolyabb szerszámozottság nélkül bele se vágj, max sufniba való polcokba. Sokkal jobban jársz, ha faanyagot veszel. De konyhabútornak az egyik legjobb a rétegelt lemez. Nagyon masszív, és gyakorlatilag egy kézi körfűrésszel egy jó vezetővel, és egy fúrógéppel már tudsz konyhabútort építeni. Ráadásul olyan lazúrral kened le, amilyennel akarod, plusz egy réteg lakk, és évekig bírja gond nélkül.

2014. júl. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #3!
2014. júl. 15. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!