Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ház maketteket szeretnék...

Ház maketteket szeretnék építeni. Budapesten hol érdemes vásárolni, ahol olcsón be tudok szerezni hozzávalókat?

Figyelt kérdés

amikre szükségem volna: fa elemek és kiegészítők, ragasztó, lakk és festékek


továbbá: kartonpapír, modellezéshez vatta (amiből fákat és cserjéket tudok készíteni)


nem szeretnék kifejezetten modell boltba menni, hanem egyéb alternatívákat keresnék, ahol jó minőségű és olcsó alapanyagokból tudnék ügyködni. pl sima "fagyispálca" megfelelne a házon belül lambériának vagy hajópadlónak. a tetőhöz pedig a cserepeket szeretném valahogyan élethűen kivitelezni vagy parasztházhoz a zsindelyes tetőt egyéb anyagokkal akarom helyettesíteni.


aki tud segíteni ebben azt nagyon megköszönném!



2014. okt. 17. 14:55
 1/6 anonim válasza:
Szerintem házat ne kartonból akarj készíteni. Sokkal sérülékenyebb. Amit ajánlanék a makettezéshez, mint alapanyagot, az a sztirol lap. Pesten van 4-5 helyen egy Panton nevezetű üzlet, eléggé széles választékkal, a hobbi alapanyagok egész tárházát megtalálod, köztük a sztirollapot is, amiből egy négyzetméret 2-3000 között mozog, egy mm vastag műanyag lap. Lehet méretre vágni, könnyen ragasztható és az idők végezetéig eláll. Festeni is egyszerű, nem ázik. Keress rá a neten és látogass el valamelyik boltba, azonnal be fog indulni a fantáziád.
2014. okt. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!Ha fából szeretnéd,én a balsafát javaslom.

Kérdés,hogy kb.mekkora a makett.mivel a balsafát szálban lehet megvásárolni,~10-15*100 cm és különböző vastagságban van.Nagyon szép dolgokat lehet belőle csinálni.

A karton esetében én inkább a sörkartont javaslom,bár a barna színű mikrokartonnal is lehet jól dolgozni.Fák modellezéséhez mi egyszerű drótot hajlítgattunk meg mindeféle irányba.(csak tipp)

Én úgy tudom lehet venni OBI,Praktiker és hasonló barkácsáruházban is,de a Budafoki úton volt régen egy bolt,ott meg lehet nézni,fenyőléceik is vannak.

A Panton tényleg nagyon jó hely,de szerintem kicsit drága.Legalábbis diákpénztárcához mérve.

Remélem segíthettem.

2014. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó ötleteket olvasok, csak az a baj, hogy nem mindig a legdrágább anyag a legjobb. Jó a műanyag, de minek? Ha ház maketteket akarsz építeni, akkor nagyon-nagyon sok eszközre, szerszámra és főleg helyre lesz szükséged. Gondold át, ha fűrészelni kell, száll a fűrészpor, ha festeni, mindent betölt a festékszag. Aztán még mind az anyagokat, mind a kész maketteket tárolni kell. Ezt egy lakásban művelni nem igazán ideális. Ha csak nincs két külön szobád, ahol az egyikben az anyagokat tárolod és ott végzed az előkészítést, feldolgozást, a másikban meg az összeállítást. Ilyen hobbihoz megfelelő hely és környezet kell, én egy lakásban nem kezdenék neki, mert akkor mindent szinte készen kellene megvenni, ez esetben viszont olcsóbb, ha kész maketteket vásárolsz. De ez már nem alkotó munka, hanem gyűjtögetés. Sokszor én is olyan problémával találom szembe magam, - bár én nem építek maketteket, - hogy 1 méter 0,6-0,8 mm-es acélhuzalt 1000Ft-ért akarnak eladni. Pedig 1 m. acélhuzal ára kb. 1-2 Ft. Egyébként minden olyan anyag megfelelő, amit naponta szorgalmasan kidobunk. A papírnak, kartonnak az is az előnye, hogy vízfestékkel, temperával is festhető, annak nincs szaga, a papír ollóval, vagy snitzerrel is vágható. Ablaknak megfelel minden átlátszó műanyag, - pédául az új, becsomagolt ingnél az ingnyakban található merevítő műanyag lap, vagy a különböző élelmiszerek csomagolásai. Csak körül kell nézni, mert lefogadom hogy egy havi gyűjtögetéssel szinte ingyen hozzájutsz minden olyan anyaghoz, amiből ragyogó maketteket lehet építeni. Csak nyitott szemmel kell járni és elképzelni, hogy a különböző hulladék mire használható. Én ugyan nem építek maketteket, de szeretek dolgozni, alkotni és minden olyan anyagot összeszedek, amit mások kidobnak és úgy gondolom, hogy én azt még fel tudom használni. Készítettem már rossz szekrényből, raklapból gyerek asztalt két székkel, tyúk automata önetetőt, kidobott szekrényből új szekrényt, és még sok mindent, amiért gyakorlatilag nem adtam pénzt. Mert ha hobbiból olyasmit készítek, amit olcsóbban tudok megvenni, annak - szerintem - nem sok értelme van. Igaz, nekem házam van, nagy műhellyel, raktárral, és több barkácsgéppel, komoly ipari gépekkel.

Éppen ezért szinte minden anyag, amit kézbe veszek, elindítja a fantáziámat, hogy mit tudok belőle készíteni. Maketteket nem készítek, mert mindig van valamilyen fontosabb cél, vagy kötelező feladat.

2014. okt. 21. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket, hasznosnak találtam mindenkiét :) lényegében karácsonyi ajándéknak szánom amiket készítenék, szóval azok még nem foglalnák a helyet itthon, de amúgy kertes házban lakunk úgyhogy tér az van elég, lényegében kisebb díszítő elemként szeretném a makettjeimet megvalósítani, amik szebbé teszik majd a lakást. Nézegettem Youtube-on videókat, meg diorámákat a kis házikókhoz és szerintem elsőnek körbenézek a lakás zugaiban összegyűjtök pár használható cuccot amiket írt a kedves utolsó kommentelő aztán pedig ellátogatok az Obiba vagy a Baumaxba, vagy egyéb barkácsboltba ahol az anyagokat olcsón megkapom a diorámához. gondoltam veszek gipszet, polisztirolt, szilikon pasztát a tengerparthoz és a fákhoz olyan anyagot amivel a lombokat meg tudom csinálni. :)
2014. okt. 30. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Volna egy javaslatom, (bár én még nem próbáltam) fa lomb készítéshez. Ha vattát először nagyon finoman, kis mennyiségű spray-vel lefújsz, hagyod megszáradni, majd ismét és ismét, amig nem alakul ki rajta egy keményebb réteg. A lényeg az, hogy mindig csak kicsit fújj rá, majd amikor megszáradt, egy újabb vékony réteget, csak ködölve. Néhány réteg után már le is lehet festeni zölddel, vagy akár eleve zöld spray-vel is lehet festeni. úttestre kövezetet, falhoz téglát szerintem nyomtatóval lehetne készíteni valamilyen rajzoló szoftverrel, (ha valahonnan le tudsz másolni egy kisebb felületet azt egymás mellé másolva akár A4 méretű lapokat is tudsz nyomtatni), majd ezt is vékonyan színtelen lakkal lefújva meg tudod óvni a kopástól. Ugyanígy lehetne készíteni házak homlokzatát, ablakokat, stb. Ezeket a kinyomtatott lapokat aztán olyan kartonra, rajzlapra ragaszthatod, ami csak hordozó, de a színezést a nyomtató adja.
2014. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a nyomtatott papírlap nem kihívás számomra, minél nehezebb és bonyolultabb annál jobb, szeretek barkácsolgatni, pl egész éjszaka el tudok festegetni ha épp van időm és akkor valami supernaturát létre hozok, vagy portrékat rajzolok sztárokról, szobrászkodni is szeretek, mert ott minden kis részletet én hozok létre. Azért köszönöm a tippet! mondjuk photoshopban még elképzelhető a képek létrehozása, de akkor pl a kis parasztháznak nem lesz domborműves a homlokzata, úgy értem nem lesz elég plasztikus, nem adja azt az igazi hatást
2014. nov. 2. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!