Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A villanyszerelő szerint kell...

A villanyszerelő szerint kell még egy áramkör a villanytűzhelyemnek, mert túl sok elektromos berendezés van a konyhában. Ezt az ELMŰnél be kell jeleteni?

Figyelt kérdés

Egyetértek a villanyzerelővel, de valahol azt hallottam, hogy a plusz áramkört be kell jelenteni az ELMŰnél és engedélyeztetni, ami 50. 000 Ft. Ez valóban így van?

És mi van ha megcsináljuk, de nem jelentem be?


2010. jan. 29. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bejelenteni.

A villanyszerelő valószínüleg arra gondolt h az órától (megszakítósorról) kell egy plussz vezetéket vinni a konyhába illetve egy új biztosítóágat kiépíteni. Ez az órát és így az elműt nem érinti.

Amiről te beszélsz az az új fázis és azt csak az elmű csinálja.

2010. jan. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bejelenteni.

Nekem is volt ilyen problémám.

2010. jan. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A 09:09 estől kérdezném,elárulod hogy hogy tudtad betenni a válaszodba a biztosítós linket,kell hozzá valami külön dolog ?
2010. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Wá az én kérdésembe is bekerült,na ez hogy van ?
2010. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze amit elöttem leírtak csak akkor érvényes ha nem kell az Amperteljesítményt emelni. Van olyan hogy 15A-es órája van valakinek és akkora a fogyasztása hogy 25-re kell emelni ekkor új órát kell feltenni és a megnövekedett teljesítményért fizetni kell.Kérdés hogy a benti hálózata elbírja e a megnövekdett teljesítményt.
2010. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is most köttettük be a villanytűzhelyet. Magát azt, hogy új vezeték megy, nem kellett lejelenteni az Elműnek, viszont nálunk 16 Ah-s volt a villanyóra ezt növelni kellett 32-re, mert nem bírta volna el. 32-ig ingyenes, nem kellett érte semmit fizetni, csak 5000 Ft kiszállást az elműsöknek. Afelett A-enként kell fizetni.
2010. jan. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem én teszem bele, ez egy hirdetési rendszer, aszem a google-é. Az oldal automatikusan linkké alakít bizonyos szavakat és ezzel irányít olyan oldalakra, amelyikre hírdetési szerződése van.


linket egyébként így kell betenni:


<a href="http://www.valamioldal.com/" >Valamioldal >>></a>

2010. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!