Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sajátkezü kútfúrás. Milyen...

Sajátkezü kútfúrás. Milyen pálca alkalmas arra, hogy megmutassa hol érdemes fúrni? Próbáltam sima kötöződrótból, de az meg se moccan. Illetve 200as csövet tennék le. Mekkora átmérőjü legyen a fúró? Mennyivel nagyobb?

Figyelt kérdés
2015. márc. 18. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
A pálcázás baromság. Az ördögűzéssel egy kategória. 300-zal fúrj!
2015. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan palca
2015. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Remélem jól meggondoltad mibe vágnál bele .Víz szinte mindenhol van ,csak el kell érni azt a réteget.Ez viszont nagyon változó .Kérdés még hogy mire kell a víz .Öntözésre ,vagy fogyasztásra is . Talajvizet lehet találni akár 10 m ig is.Elmondom neked nem a cső vastagsága a mérvadó,hogy több vízet tudjál kivenni .Ez csak a lett szívattyú miatt fontos .Legyen a kútban elegendő magas víz oszlop,és után táp.akkor jó kút.
2015. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát igen, 200-as csővel egy falu vezetékes vízrendszerét el lehet látni.. :) Szerintem elég lenne 100-as is.
2015. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gomzoli ***** válasza:
89%

Kiröhöghet, aki akar, de a pálcás módszer működik.

Soha nem hittem volna el másnak, ha nem saját magam (és rajtam kívül 3 másik ember) kezében kezdett volna el működni.

A saját kertünkben, miután egy magát kútfúrónak kiadó bohóc két helyen is elfúrkált napokig, minden eredmény nélkül (34, ill. 42 méter mélységig). Ezt követően kerestem egy másik kútfúrót, aki már a telefonban kérdezte, hogy előzőleg ki lett-e mérve a készítendő kút helye pálcával? Jót röhögtünk, és poénból elkezdtük egy kerti parti során kettő darab, kb. 40 centi hosszú, L alakúra görbített rézdróttal a markunkban keresgélni a "vízeret". Közben jókat mulattunk egymáson, csak akkor kezdett hülye érzésünk lenni, amikor már a harmadik ember is a kert ugyanazon 2-3 méteres részén kezdett el vörösödő fejjel esküdözni, hogy NEM Ő MOZGATJA a drótokat! Én magam is a kezeimbe vettem, lazán marokban tartva egyet-egyet, nem szorítva. A kert túlsó végétől kezdtem sétálva előre haladni, (kb. 100 méter hosszú) míg pontosan ugyanoda nem értem, ahol a többieknél is jelzett. Teljesen biztos vagyok benne, hogy semmiféle manipuláció nem volt a dologban. Abban a 2-3 méteres sávban a két pálca határozottan befordult elém, és keresztezte egymást, egy X-et formázva. Ahogy továbbhaladtam, az X újra kitárult, és a pálcák visszaálltak a korábbi, párhuzamos helyzetükre. Ha visszamentem, újra keresztbe álltak. Apám, öcsém, sőt még öreganyám is kipróbálta, feleségem, és még a gyerekek is. Mindenkinél ugyanott reagáltak a rézdrótok. Ezen a helyen készült el aztán a fúrt kút, 23 méter mélyről annyi víz jön, hogy 3 órás folyamatos szivattyúzás (1100 Wattos, 3/4 collos slaggal) során nem csökkent a víz mennyisége.

Szóval, higyjen mindenki, amit akar, kiáltson kígyót-békát ha úgy tetszik, de én meg vagyok győződve arról, hogy ez nem véletlenül volt így.

2015. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!