Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Modellgipsz szilárdságát...

Modellgipsz szilárdságát növelő anyag?

Figyelt kérdés

Szisztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy modellgipszhez milyen adalékanyagot ajánlanátok amivel az elkészült tárgy szilárdságát tudnám növelni. Sajnos az elkészült apró formák igen sérülékenyek, könnyen karcolódnak, törnek, némi igénybevétel során. Más alapanyagból is szívesen elkészíteném a tárgyakat, de a száradási idő, a finomság és a fehér szín miatt a gipsz lenne a legmegfelelőbb anyag. Ennek szilárdságát, ellenálló képességét szeretném növelni.

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. ápr. 29. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy üvegszálas gipsz (Rimano). Talán 1:1-be keverve a modellgipsszel kevésbé lenne sérülékeny. Hátránya, hogy nem annyira fehér, inkább szürkés.
2015. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy, hogy tiszta víz helyett timsó, káliumszulfát, cinkszulfát vagy bórax oldatot használsz, az adalékanyag max. 10% koncentrációjáig. A bóraxos megoldásnál állítólag nagyon lassan szilárdul meg az anyag, de keményedés és száradás után polírozható. Sajnos csak kísérletezéssel lehet megállapítani a megfelelő összetételt.
2015. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Más helyen is feltettem ezt a kérdést és a segítségetekért cserébe megosztom a válaszokat, hátha tudtok belőle hasznosítani valamit:


"Szia! egy 2 kg-os modellgipszhez ,1 evőkanálnyi fehér cementet kell keverni ,akkor tartósabb lesz, de ha képkeretet öntesz abba vékony drótot szoktam bele önteni"


"Szia! Én nem használok adalékanyagot, csak modellgipsz és víz. A keverési arány nagyon fontos, a kikevert gipsz akkor jó, ha megáll benne a keverő-kanál. Majd gyorsan kiönteni......festés után én lakkozni szoktam 2-3 rétegben, így nagyban nő a szilárdság, s csökken a sérülhetőség, Én Poli-farbe platinum -falfényt használok lakkozásra.......2-3 rétegben selyemfényű mosható bevonatot kapok....."

2015. máj. 1. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Tehát: üvegszál, egy kanál fehér cement, sűrűbb (buborékmentes) kiöntés és száradás után mélyalapozó...
2015. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!