Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem tudom milyen vezetéket...

Fürkész00 kérdése:

Nem tudom milyen vezetéket szoktak sima (nem csillár) villanykapcsolónál behúzni. Újabban oda is 3 eres kábelt szoktak bekötni, vagy ahhoz nem kell föld? Milyen keresztmetszetű és hány eres kell oda? Elég egy 2x0,75-ös réz? ELvileg az is elbír 10 A-t

Figyelt kérdés
Bevéstem a csöveket, meg dobozokat. Gerincnek 3x2,5-ös, konnektor leállásnak 3x 1,5-ös réz vezetéket használok. Szeretném kérni, hogy csak szakemberek, vagy valóban hozzá értők válaszoljanak, mert nem a kókler munkamódszerek érdekelnek.

2015. júl. 20. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%

Amint megmutatod, hogy a villanykapcsolon hova kotod be a foldelest, megmondom kell-e. Ugye erted...?


A vezetek vastagsagat a lampahoz merd, amit kapcsolgatni akarsz vele. Ha tobb, mint 2200W, akkor keves lesz a 0.75-0s kabel - meg egyebkent a kapcsolora is ra van irva, mennyit tud.

2015. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

"konnektor leállásnak 3x 1,5-ös"


Világításnak 1,5-est, dugaljnak 2,5-est húzok be minden esetben, nem akkora árkülönbség, hogy ne érje meg a túlbiztosítást.

2015. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Egysarkú kapcsolónak azért szokás 3 erest húzni, mert az építőiparban azt használunk, földelés nincs bekötve. Lakásfelújításnél 1 erest húzok, egyiken megy a kapcsolóba a másik a kapcsolt szár.
2015. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
atya úristen első inkább ne írtál volna! a 0.75-öst felejtsd el 2,5 vezeték is felesleges volt, de 2,5 nem kokánymunka de szerintem felesleges 1,5-öst használj lámpákat akkor kell földelni ha fémből van, de előírás hogyha nincs is bekötve oda kell vezetni ha nagyon szabályos akarsz lenni
2015. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
A lámpa helyéhez mindenképpen oda kell vinni az érintésvédelmet, a kapcsolóhoz viszont elég csak két szállal: fázissal, illetve elmenő oldalra kapcsolószállal odaállni, ezek legyenek másfeles vastagságúak. Gerincnek jó a 2,5 a szobákban a konnektorokhoz elég a 1,5. Konyhában, fürdőben (mosógép, mosogatógép, kávéfőző, mikró, stb) én kettőfelessel húzom a konnektorokat is. Villanytűzhely, bojler, elektromos sütő részére nem a gerincről veszünk le leállást, hanem az órától hozunk külön kört, saját kismegszakítós védelemmel ellátva. Dióhéjban ennyi.
2015. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 electroman75 ***** válasza:
81%
Miért nem hívsz szakembert? Te írod hogy nem kókler módszerek érdekelnek,miközben neked sincs rálátásod sem a villanyszerelésre? Már meg ne haragudj!
2015. júl. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Joe.38 ***** válasza:
15%
Nem.tartod furinak hogy aki vàlaszol.azt se tudod valoban szakember -e ? De itt kèrdezel azaz te magad se vagy az de nem akarsz koklersàgot de szamembert nem hivaz? Ez a hozzà àllàs a kokler. Mert elmondhatod a vègèn ez garanciàlis ezt szakember csinàlta tudàssal ez tuti nem koklersàg ?
2015. júl. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

3 eres kábelt láthattál esetleg egy váltókapcsolónál, van amikor így oldják meg, de oda kell is a három vezeték, de ott a zöld-sárga nem földelés lesz. Földelést a kapcsolóhoz nem kell vezetni.


Ez a kókler, nem kókler érdekes kérdés. Eleve ez a csinálok egy 2,5 -es gerincet már lehet kókler elképzelés. Nem mondom, hogy az, de a körülményektől függően lehet hogy egy villanyszerelő inkább több áramkört csinálna vékonyabb vezetékkel. Nálunk a villanytűzhelyen és a vízmelegítőn kívül sehova nem megy 1,5 -esnél vastagabb, de nem egy gerinc lett, hanem sok külön áramkör közvetlenül az elosztó doboztól.


Talán a legjobb egyszer átbeszélni egy villanyszerelővel mit hogyan szeretnél.

2015. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Ötös voltam. Egyik szakmám villanyszerelő. Az ember próbál itt segítő szándékkal válaszolni, lehetőleg olyan megoldást javasolva, ami működőképes. Ahhoz szerintem senkinek semmi köze, hogy miért nem hív szakembert a kérdező, a kérdésre kell válaszolni, nem a kérdezőt bírálni. Az a f.kalap, aki leminősítette a válaszokat (nem csak az enyémet) vegye már a fáradtságot, hogy megindokolja, de olyan módon, hogy az érvelése épületvillamossági szakmai szempontokból megállja a helyét! Piros hüvelykujj nyomkodásához ugyanis nem kell ész, szakmai ismeret meg főleg nem!
2015. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

Én már-ha csak lehet-nem is "dobozolok",mert a legnagyobb hibaforrás.

Egy központi helyről viszünk "direktbe" mindent. Az a tuti.

Világítás 1,5-ös,a többi 2,5-s MCu. Felejtsd el az ilyen két,és háromeres vezetékeket.

2015. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!