Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Reszelőből kés?

Reszelőből kés?

Figyelt kérdés
Csináltam reszelőből egy borotvakést, hogyan tudom elérni azt hogy rozsdaálló legyen? Hogyan hőkezeljem? Van itthon gázlámpám, faszenem, fáradt olajam, samott téglám, tehát tudok hozzá összerakni egy kemencét. Hány fokra hevítsem fel, mennyi ideig tartsam a megfelelő hőfokon stb. illetve jó hozzá a fáradt olaj vagy szerezzek hozzá valamilyen más fajtát? Előre is köszönöm.

2015. aug. 21. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
esetleg kérdez meg egy kovács mestert vagy olvasgass a fén munkálásról
2015. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hogy rozsdaálló legyen? Lefested maximum. Alapvető szerkezeti változásokat kellene eszközölnöd rajta. A reszelő anyaga valami hidegalakító szerszámacél. Ezt, hogy átváltoztasd valami rozsdamentes anyaggá nemhogy otthon, még ipari körülmények között sincs semmi esélyed.
2015. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké köszi. Tudnátok ajánlani valamilyen acél fajtát ami erre való, vagy valamilyen oldalt ahol lehet találni?
2015. aug. 21. 21:11
 4/12 anonim ***** válasza:

nyers késpengéket találsz sokfélét ha rákeresel.

[link]

ha borotválkozni akarsz borotvakéssel, akkor inkább vegyél, mert azt még a késesek sem igen vállalják, hogy olyan jó lesz. egy jóféle borotvakés nagyon drága.

2015. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. aug. 22. 18:04
 6/12 anonim válasza:

Mindennek meg van a célja areszelő az reszelő abból nem lesz kés sosem!!!!!!!!!!

Megfelelően eddzeni a kést, nah azt meg végkép nem megy csak úgy, ezért vannak a fegyver kovácsok, házilag maximum a fűnyírohoz tudsz kést csinálni!

2015. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]


én is pont most keresgéltem erre a célra néhány youtube videón felbuzdulva.

2015. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2015. okt. 22. 17:36
 9/12 anonim válasza:
Megcsináltad?
2015. nov. 23. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még nincs teljesen kész, be kell fejezni az élt és össze kell rakni.
2015. nov. 28. 11:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!