Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Oszlopos fúró / állványos...

Oszlopos fúró / állványos fúró - melyiket érdemes, ha azt szeretném, hogy kényelmes, praktikus, megbízható legyen?

Figyelt kérdés

Oszlopos fúró / állványos fúró vásárlás előtt állok. Kb. 70-80 eft a maximum, amit költeni tudok rá. Otthoni, inkább hobbi célú felhasználásra lesz a gép, a cél az volna, hogy minél praktikusabb, megbízhatóbb legyen. Pl. digitális kijelzőktől mentes (úgy vélem, csak nagyobb az esély valami meghibásodásra, ha nem manuális az egész ketyere), de egy lézeres támogatás már kedvemre való volna.


Az alábbi típusokra akadtam első nekifutásra, ha valaki tud ellenük/mellettük érvet, van saját tapasztalata valamelyikkel, megköszönöm a tippeket! Az is érdekelne (ami nem olvasható ki online a műszaki adatokból), hogy mennyire egyszerű pl. a fordulatszámot állítani (úgy hallottam, van, ahol le kell szedni a felső burkolatot hozzá).


Einhell BT-BD 701

Einhell SB 701/1

GÜDE 55190 GTB 16/5

GRAPHITE 59G895



2015. szept. 17. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ezek közül a Graphite-t választanám. A fordulatszámot pedig egy bizonyos kategória alatt bizony úgy kell állítani, hogy az ékszíjtárcsákon átszereled a szíjat. Azok az automata előtolásos, menetvágásra is alkalmas gépek, ahol nem kell szíjat szerelni, jópár százassal feljebb kezdődnek, ráadásul olyan szar cnc vezérlésűek, mint amilyet te nem szeretnél a meghibásodás lehetősége miatt. :-)
2015. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor már ezt is tudom! Találtam egy pofára ugyanolyat, mint a Graphite, itt a képeken látszik, hogy egyszerűen fel lehet nyitni a tetejét. Vajon a Graphite is emígyen működik, ha már majdnem minden porcikája ugyanilyen?

[link]


És ha mégis beadom a derekam, egye fene a digi kijelzőjét, akkor a BOSCH DPD 40, Graphite 59G895, PowerPlus POWX154 trióból ki melyiket javasolná?


BOSH [link]

Graphite [link]

PowerPlus [link]

2015. szept. 18. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Utóbbi felsorolásban nekem már a Bosch lenne a nyerő.
2015. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 homo ludensz ***** válasza:
Ahogy elnézem a képeket a Bosch tényleg csak barkácsolásra való de bizonyára végtelenül pontos precíz munkát lehet vele végezni. Nekem egy földön álló szó szerint oszlopos régi fúrógépem van aminek az ékszíj áthelyezése gyorsít vagy lassít,az asztalt egy tekerő viszi le s fől. 230voltos de csiszolok vele ha úgy adódik és a leanzaccolt vastag fúrót is tudom használni akár 20mm.-est ha az kell. Van alatta egy gépsatu és az egész a sarokban megbúvik. Régen vehettük kilóra ha jól emlékezem. Lézer az nincs rajta csak egy ráfúrt műhelylámpa.
2015. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igyekszem nem rosszul elkölteni ennyi pénzt, így ha valaki tud, kérem írjon nekem rövid magyarázatot, érveket, melyik gépben mi a jó, mi a kevéssé előnyös tulajdonsága, stb. Pl. A furatlöket, az oszlopmagasság, a gép teljesítménye, munkaasztal méretei, fordulatszám fokozatok száma, stb. tulajdonságokat hogyan érdemes rangsorolnom, mi mikor fontos, mi az, ami kényelmetlenné teszi a használatot... Vagy pl. mi azelőnyösebb, egy az oszlop tetején rögzített gép, avagy egy oszlopon mozgó könnyebb géptest... Mennyire fontos a mozgatható munkalap mérete (elég egy 20x20cm-es, vagy jobb, ha nagyobb), mennyivel jobb, ha 45 fokban dönthető... Előre is nagyon köszönöm!
2015. szept. 20. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!