Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megforrasztottam rézzel 1 kis...

Megforrasztottam rézzel 1 kis lemez csíkot, a folyasztószer só volt, nemnagyon de működött de erőssen megfogta a vasat a réz, ajánlanátok valami folyasztószert rézforrasztáshoz?

Figyelt kérdés
bóraxot sehol nem kapok, patikába nemtudom hogy lehet kapni por formában de én nemadok sokat érte
2016. jan. 13. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel forrasztottál, mert az nem derül ki.


Egyébként réznél nagyon jól beválik a hagyományos mezei fenyőgyanta, alkoholban oldva. Sűrűségtől függően egy pasztát vagy

2016. jan. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, véletlen elküldtem


Sűrűségtől függően egy pasztát vagy akár folyékony állagú, ecsetelhető folyasztószert kapsz. Ez ezüstnél is biztosan működik. A maradványt alkohollal lehet eltávolítani.


Vashoz, és bádogosmunkákhoz inkább forrasztóvizet szokás használni, ezt úgy készíthetsz, ha sósavban cinket oldasz fel (amennyit fel tud oldani). Cinkhez pedig az olcsó szén-cink elemek burkolatát felhasználva juthatsz. Ennek a maradványait alaposan le kell mosni.


Ezek lágyforrasztáshoz jók, keményforrasztáshoz érdemes megvenni valamelyik gyári folyasztószert.

2016. jan. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tudom hogy kell forrasztani mindent, de én keményforrasztást mondom nem a láhgyat! tehát 1000 fok körűl
2016. jan. 14. 13:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Mint írtam, keményforrasztáshoz célszerű megvenni a kész folyasztószereket, jó munkához szükséges.
2016. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Degussa -nak vagy a Rothenberger-nek van keményforrasztó pasztája,ez nagyon segíti a kötést.

Ha más nincs elmész a patikába és megkérdezed hogy Bórax-ot tudsz--e venni,és ezt használva is elég jó minőségű forrasztást kapsz.De egyébként a tiszta réztől sokkal jobb speciális keményforrasztó pálcák léteznek,ezek közül az ezüst tartalmúak a legjobbak,csak nagyon drágák.

Legtöbb szerelvényboltban vagy hegesztés technikai boltban megkapod őket szállja 50 Ft-tól 3000 Ft-ig (ezüst>70%) terjedhet.

2016. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én rézzel szoktam forrasztani
2016. jan. 14. 21:56
 7/9 A kérdező kommentje:
ja majd hegesztőboltban megpróbálok bóraxot venni, nemtudom miért nincs boltok polcain...
2016. jan. 14. 22:00
 8/9 A kérdező kommentje:
am hogy lehetne alcoholban megtisztítani a gyantát? az feloldja?
2016. jan. 15. 12:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, az alkohol oldja a gyantát, elektronikában csak így használom, a zselé sűrűségtől a folyósig. Forrasztás után át kell törölni alkohollal, és feloldja a maradványokat.
2016. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!