Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van valakinek amatőr kis...

Van valakinek amatőr kis ötlete kavicshoz milyen fúrót lenne érdemes csinálni amiből nem folyik ki a kavics? Kútfúrás.

Figyelt kérdés
2016. febr. 2. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Spirálfúró???
2016. febr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem is értem. Kavicsba akarsz kutat fúrni???
2016. febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na de ott oldalról is befolyik a kavics, ha kiemeled a közepét, ha az alkotja az egész környező talajt. Viszont ha ideiglenesen meg is áll a lyuk, akkor béléscsövet vagy kút gyűrűt kell llépésenkéntetenni, ami megtartja az oldalát, különben beomlik az egész.


Esetleg ahogy haladsz lefelé, mindig beteszel egy kitámasztó gyűrűt, amibe lejjebb egy valamivel kisebb gyűrű jön és abba egy még kisebb, ami átmegy a legfelsőtől végig mindegyiken lefelé. Valami meg kell tartsa végig a kavicsot a beomlástól hosszabb távon is.

2016. febr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Keresgéltem még:

[link]


"Amennyiben valamelyik folyó partján vagy a dunai szigeteken akarunk kutat készíteni, szóba jöhet a vertkút. A vert vagy Norton kutat 1-11/2"-os menetes acél vagy horganyzott cső talajba verésével alakítjuk ki. Az első cső aljára kúpos, a csőnél kissé nagyobb átmérőjű csúcsot csavarozunk fel. Az első cső palástjának 1-2 m hosszú részét o 5-10 mm-es furatokkal átfúrjuk, és az erre a szakaszra erősített réz vagy műanyag szitaszövettel borítjuk be.

Magát a kút leverését a kútcsőre csavarozott, két félből álló acél nehezékre mért ütésekkel végezzük. Ezt szakszerűen a kút fölé felállított háromláb segítségével, kötéllel mozgatott verősúllyal végezhetjük el. Az egyszerűbb esetekben ketten-hárman kézzel emelt csillekerékkel is leverhetjük a kútcsövét. A verési folyamat közben a csövön keresztül locsolótömlővel vizet nyomva a kút aljára, megkönnyíthetjük a verési munkát. Ugyanis a benyomott víz fellazítja a cső környezetét, és folyamatosan a felszínre öblíti a csőbe jutó homokot is, ezzel nagyban elősegíti a cső lejutását a kívánt mélységre.

Rendszerint az első vízadó réteg alatti kötöttebb rétegig (10-15 m) tudjuk a csövet leverni, de nem is kell lejjebb mennünk, hiszen a kútfejre csavarozott dugattyús kézi szivattyúval (Norton pumpa) legfeljebb 4-5 méter mélyről lehet a vizet felszívni. Mivel ezek a kutak eleve homokos-kavics vízadóból nyerik a vizüket, vízminőségük nagyon jó, ha azonban erőteljesen szivattyúzzuk a kutat, akkor hamar eltömi azt a beáramló homok."



Van még itt több, amiben lehet keresgélni:

[link]

2016. febr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha hagyományos, nagy méretű kutat akarsz, akkor egyszerűen a kútgyűrű közepén kezdesz el ásni. ahogy haladsz lefelé, a kútgyűrű szépen bele csúszik a földbe, majd mikor a teteje már a felszín alá került, jöhet rá a következő darab.

kis átmérőjű kútra ezt úgy tudod megcsinálni, ha a fúrószár pont kitölti a gyűrűt. ez 2-3 méteres műanyag gyűrűkkel jó magas létrát kíván.

2016. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Pontosítani kellene kérdést .

Milyen átmérő vel szeretnéd?

2016. febr. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!