Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vélemények Hyundai HYD-82250S...

Vélemények Hyundai HYD-82250S sarokcsiszoló?

Figyelt kérdés

- tárcsaátmérő: 125mm

- szabályozható fordulatszám

- üresjárati fordulatszám: 0-11000 rpm

- teljesítmény: 1050W, 50Hz


Ár: 12.990


Olcsó, barkácsgépre van szükségem, évente 2-3 alkalommal használnám.

Fűnyírókés élezés, kerti szerszám, kapa élezés. Esetleg csiszoláshoz.


10-15 ezer max amennyit rá szeretnék költeni.



2016. febr. 7. 18:54
 1/10 homo ludensz ***** válasza:
Teszko gép? Javaslom a Makitát vagy Bosch gépet inkább.A 125mm.-es tárcsa elég azokra a munkákra amit leírtál,de vegyél hozzá fémvágó korongot is és esetleg csiszoló korongot. Kiegészítőkkel sok mindent otthon meg tudsz vele csinálni.
2016. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A Makita jó, de drágább is.


Bosch, Black&Decker nem jobb, mint a Hyundai. Vagy Einhell, Lux és hasonló gépek.

2016. febr. 7. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer vettem ilyen márkájú sarok csiszolót alig használtam párszor és el romlott a kapcsolója
2016. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tescoban vettem B&D kis flexet asszem 7-8 ezerért, az általad leírtnál azért többet használom, persze csak itthon de nagyon jól bírja, építőiparban dolgozom volt a cégnél is ilyen a kapcsolója a gyengéje meg egy picit nehéz de jól bírja a strapát, nem egy Makita de ahhoz képest otthonra jó. Előtte egy ilyet nyúztam itthon vagy 5 évig ennek adtam rendesen pedig ez se nagy név:

[link]

Falat vágtam vele, kazánlemezt, csiszoltam, políroztam...A kapcsoló volt ennek is a gyenge pontja, visszaugrott, tönkre is ment, de a gép ment csak nem találtam beleillő kapcsolót, úgyhogy félre raktam talonba. Ja még kábel megtörések voltak de az könnyen orvosolható. Hyundai gépekkel nincs tapasztalatom, Makita meg valóban szuper de kis flexből olcsóbbat vennék otthonra, de pl elektromos láncfűrészből már nem adtam alább Makita mellett döntöttem az egy kicsit nagyobb beruházás.

2016. febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor lehet a legolcsóbb Makár gép lesz mégis. (15 Mátyás)

A Hyundaiban a ford. szám szabályozás amin megakadt a szemem, mert így polírozni is lehetne vele. bár nincs mit :)

2016. febr. 8. 00:24
 6/10 A kérdező kommentje:

Makita/Dolmár (egybeolvadtak ugye) egyébként tényleg jó márka, legalábbis a láncfűrészeket nagyon dicsérik, ami közép-felső kategória.


Többi gépükkel nincs gyakorlati tapasztalatom.

2016. febr. 8. 00:25
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nem bánod meg ha Makitát veszel, és tudsz úgy venni, hogy a max 15 ezerbe beleférjél. Ez a modell kofferral, tárcsákkal, ajándék sapkával kerül ennyibe. És garantáltan jobb a barkács cuccoknál.

2016. febr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy 10 évig volt egy ilyen gépem, pontosabban ennek elődje egy 1050 wattos HYD81251. Szerintem otthoni felhasználásra egy nagyon jó gép. Most halt meg, mert valószínűleg bekaphatott egy nagyobb rozsdadarabot. Úgy 3 garnitúra szénkefét elfogyasztottam ez idő alatt, szóval ezért volt használva, és időnként kapott rendesen. Méteres 16-os táblát is vágtam vele gond nélkül. Kábel persze nem bírta, de vettem rá gumikábelt. Illetve első használatnál eléggé melegedett a fej, Így kapott egy kis metabondos zsírt, utána nem volt ilyen gond. Amúgy szerintem egy az egyben Bosch! Koppintás, vagy éjszakai gyártás azt nem tudom, de a szénkefe pl ugyanaz a méret. Meg a betűkarakter is :-)
2016. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Végül egy Makita GA 5030-at vettem.

Elég profi szerszám, árban (15 ezer) közel van a Hyundai-hoz, de szerintem sokkal jobb kategóriás szerszám.

2016. júl. 25. 18:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon bölcs döntés volt, főleg, így, hogy nem volt nagy árkülönbség a Hyundai és a Makita között. Ez egy ipari gép, annak minden előnyével. Ha regisztrálsz a gyártó honlapján (kb öt perces művelet) akkor három év kiterjesztett garanciát kapsz a gépedhez.
2016. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!