Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Osb lapból lehet térelválasztó...

Osb lapból lehet térelválasztó falat készíteni (gipszkarton helyett)? Úgy, hogy van benne egy kis harmónikaajtó is?

Figyelt kérdés
Leválasztanánk egy kis szobácskát a konyhából,és a megoldásokat keresem...Készített -e már valaki ilyet,hogyan kell, ill. megoldható-e egyátalán, vagy nem jó ötlet. A férjem barkácsolná nem én:)Először gipszkartonra gondoltunk, majd láttam fából tolóajtós falat, és most Osb lapos megoldáson töröm a fejem...
2010. márc. 30. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
A gipszkarton tartó kis alumínium váznak lehet, hogy nehéz lenne az osb lap... ezt nem tudom. A gipszkarton viszont fele annyiba kerül /m2. Meg a gipszkarton egyszerűbb lefesteni felszerelés után.
2010. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen, mi osb lapból csináltuk, felül egy léc, alul egy léc, hozzácsavaroztuk, letapétáztuk rá egy ajtó (szintén osb lap) és kész volt. A gyerekek szobáját választottuk így ketté. Mikor eladtuk a lakást, fél napi munkával újra egybevarázsoltuk a szobát.
2010. márc. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gipszkarton tartó váz nem alumínium. Szerintem inkább dupla falú elválasztófalat kellene építeni úgy, hogy közé valamilyen hangszigetelő anyagot tömni. Inkább két véknyabb OSB és közé a hangszigetelés, s ha ügyes a papa, akkor még azt is megoldja, hogy nem harmónikaajtó lesz, de a két fal közé csúszik majd be az OSB-tolóajtó. A harmónikaajtóval mindig valami baj van, meg nem is hangszigetel, meg azért az sem kellemes ha a konyhaszag intenzíven átjön, mert akkor talán fal sem kell inkább.
2010. márc. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Én is dupla osb lapra gondoltam, közé hangszigetelő lapra.A harmónikaajtó helyett legyen az ajtó is inkább osb lap?Az jobban szigetel. Jó lenne a csúsztatható változat,hogy kisebb helyet foglaljon,azért gondoltam harm. ajtóra.
2010. márc. 30. 09:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Akik már készítettek ilyet, nagyon átment a hang?
2010. márc. 30. 09:15
 6/8 anonim válasza:
Lehet készíteni OSB-ből is falat, egy fa vázat kell készíteni, kb 6-8 cm vastag faanyagból 62,5 cm-ként függőlegesen elhelyezve, így tudod csavarozással rögzíteni rá a táblát a széleken, és középen, valamint vízszintesen is tennék bordát oda, ahol magasságilag toldod a táblát, hogy ne huppogjon. A két réteg osb közé tegyél hangszigetelő anyagot. Az ajtónyílás két oldalán és tetején mindenképpen legyen borda, hogy merevebb legyen a fal, és az ajtó tokot is tudod ide rögzíteni. Az osb-t nem tudod festeni csak tapétázni, de sokkal igényesebb és szebb munkát végezhetsz gipszkartonból, sztem olcsóbb is.
2010. márc. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Osb lappal kapcsolatosan már mindent leírtak előttem, nem egészíteném ki semmivel, de tapasztaltból mondhatom, h a harmonikaajtó, az kizárólag annyira jó, h ne lehessen át/belátni a másik szobába, de egyéb vonatkozásban nem választja el a teret egyáltalán, tehát a hang valamint a szagok, gőz stb, szinte ugyanúgy átjön rajta, mintha semmilyen ajtó nem lenne ott, tehát ha valóban el szeretnétek választani a két helységet egymástól ,akkor inkább én is egy tolóajtót, vagy sokkal inkább egy szárnyas ajtót javasolnék.
2010. márc. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. márc. 31. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!