Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fás központi fűtés feltöltése...

Gabrielli kérdése:

Fás központi fűtés feltöltése vizzel amikor alacsony a vezetékes víz nyomása?

Figyelt kérdés

Szép jó napot kívánok!

Házamban fás központi fűtést szereltettem, 1000 literes puffertartályt tettem be. A szerelő azt mondta, hogy töltsem fel a rendszert 2 atmoszféráig és utána szóljak neki, hogy kösse be az elektrónikát és végezzük el a próbafűtést. A baj az, hogy nekem szabad eséssel jön a vizem és a falu pillanatnyi vízfogyasztásától függ annak a nyomása. Valahogy felkínoztam 1,5-re. Úgy hagytam abban a reményben, hogy szép lassan még növekedjen, de pórul jártam, mert a hét végén a fogyasztás megnövekedésével a víz elfogyott és szépen visszaürült a rendszer a vezetékbe, kezdhettem elölrül. Most ismét sikerült felvinnem, de csak 0,5-re, pedig a vezetékben aránylag jó a nyomás. Nem tudom, mit kellene tennem, gondoltam hogy teszek egy tároló tartályt a kazánházba amiben mindig vizet tárolok (van helyem) és ahonnan egy pompa segítségével próbálom meg feltölteni a fűtésrendszeremet amikor erre szűkség lesz. Mit gondoltok, jó az ötletem? Vagy esetleg valakinek más javaslata? Köszönöm szépen!



#fűtés #rendszer feltöltése
2016. márc. 21. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az már jó a másfél, de szólj a szerelőnek.
2016. márc. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vatafak ***** válasza:
ha ilyen rossz a vízellátás én már biztos betettem volna egy házivízművet egy köbös puffertartállyal
2016. márc. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nagyon szép, ha a fűtésrendszeredből víz visszakerült a lakás esetleg a település ivóvíz hálózatába.

Nincs visszacsapó szelep a vízóra környékén?

2016. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ötlet jó. 2atm=20 méter vízoszlop. Szóval egy rezgőmembrános búvárszivattyú jó lesz, annak 35-42m körüli az emelőmagassága.
2016. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kézi membrános szivattyú is megteszi.
2016. márc. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!