Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üdv. Kompresszorra szeretnék...

Si Sándor kérdése:

Üdv. Kompresszorra szeretnék csatlakoztatni 2 db PBgázpalackot, majd azt a kompresszorhoz mindezt nagynyomású gumicsövel+hollander anyával un. Puffer tartályokként hogy több levegővel tudjak gazdálkodni. Lehetséges-e ez? Biztonságos lenne-e?

Figyelt kérdés

#kompresszor házilag #gázpalack kompresszor #dupla levegő tartály kompresszorra
2016. ápr. 19. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem kéne.
2016. ápr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem se!
2016. ápr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ a minősítés, hogy ezt hol szeretnéd csinálni. Ha kertes családi házban laksz, odahaza, egyedül, akkor sima öngyilkosság, és hamar lezárják az ügyet. Ha társasházban, vagy panelban laksz, akkor öngyilkos merénylet keretein belül elkövetett tömeggyilkosság, médiaszerepléssel, hírnévvel, és még jó ideig eltartó posztumusz ismertséggel.
2016. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Előző vagyok. Hogy némi magyarázatot is csatoljak: A gázpalackot teljesen kiüríteni nem fogod tudni, tehát marad benne gáz. Elkezded termelni a levegőt a palackba, amiből olyan elegy keletkezik, ami sokkal gyúlékonyabb, mint a tömény gáz. Aztán ezt az elegyet fokozatosan felviszed 8 bar nyomásig... Nos?
2016. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, sztem. így lehet, hogy nem kezdek hozzá:)bár azt nem tudom és egyben kérdezni akartam, hogy miért nem lehet teljesen üresre szellőztetni a PBpalackot (pl.ha kivan szerelve az egész csap jó ideje?)
2016. ápr. 20. 08:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Máshol is olvastam róla, de azt nem találtam sehol, hogy miért ha elméletileg a csap komplett kiszerelése végett a palackot mondjuk úgy ki lehetne szellőztetni, de ez csak egy kérdés?
2016. ápr. 20. 08:07
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze a merényletes válaszom erősen túlzó, de attól függetlenül tényleg veszélyes dolog lehet sűrített levegőt pumpálni gázpalackba. Hegesztő ismerősöm mondta, hogy pl üzemanyag tankot úgy szoktak hegeszteni, hogy feltöltik vízzel. Esetleg többszöri kimosással lehetne próbálkozni, de ennél a módszernél sem merem biztosra állítani, hogy sima ügy lesz.
2016. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Töltsd fel vízzel, az kiszorítja az esetleges maradék gázt. Miután kiszáradt, a szaga valószínűleg megmarad egy darabig, avval nem nagyon lehet mit kezdeni, de egyébként nyugodtan lehet használni. A PB palackok 25bárra vannak próbázva, szóval sima kompresszorral nem nagyon lehet eldurrantani őket. De ha bizonytalan vagy az állapotában, otthon is le lehet nyomáspróbázni nagyjából. Ne vedd ki a vizet, hanem úgy engedd rá a kívánt maximális nyomást hogy színültig van vízzel, ekkor ha nem bírja, akkor se fog robbanni, hanem csak széthasad, mivel így nincs légtérfogat ami táguljon. A próba a biztonság kedvéért tartson el 1-2 óráig, ha addig bírta, utána se lesz vele gond.
2016. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A tartályba bele van ütve a nyomás érték és a maximált nyomás. Egy otthoni kompresszor általában 8 legfeljebb 10 bar nyomást tud. Ha a tartály minden maradéktól mentes, akkor ugyanúgy használható mint bármely más nyomásálló edény. Figyelembe véve, hogy ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint a szabvány kompresszorra, tehát elzárhatatlannak kell lennie a levegő útjának a biztonsági szelepek és biztonsági lefúvató felé. Ott a leeresztő szelep kérdése is, amit a tartály aljára kell tenni, hogy a keletkező vizet időszakosan le lehessen ereszteni. Talán az acél tartály erre egyszerűbb, számtalan leégett kompresszor tartályát árulják, elfogadható vagy alkalmi áron. Azon minden gyárilag jó hegesztéssel rajta van. Ezek összeköthetőek más kompresszorral. Azt azonban ne feledd, hogy ha megduplázod a kompresszorod tartálykapacitását, egyrészt sokkal lassabban telik fel, másrészt dupla annyi ideig megy majd a kompresszor. Nem biztos, hogy a gyári kompresszorok szeretnek tovább működni saját önhűtésük méretezése szempontjából, mint amekkora tartály töltésére készítették és méretezték őket. A hűtésre figyelj, mert ezzel leégetheted a saját kompresszorod középtávon.
2018. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!