Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ennek a kábelnek mi a neve?...

M1230 kérdése:

Ennek a kábelnek mi a neve? Nem találom sehol. A villanyom ezzel van bekötve mármint a lámpa, egy fehér szigetelésű egy db szürke végű vezeték megy a fázis helyére a másik ugyan ilyen ami a nullához megy. Egy ér van benne

Figyelt kérdés
a másik kérdés hogy ez van a csokiba kötve a másik felébe egy kék és egy barna réz vezeték csokival lehet tovább vezetni az áramot hogy az egyik felébe a csokinak 2 szürkét a másikba 2 réz kábelt kötöm be?
2016. máj. 1. 18:46
 1/9 A kérdező kommentje:
link [link]
2016. máj. 1. 18:47
 2/9 anonim ***** válasza:
MM falvezeték a neve.Lehet.
2016. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hivatalos neve MFalra volt, Egyik oldala lapos, hosszbordás, ezzel az oldalával ragasztották a falra.

Panellakásoknál legtöbbször.

Ma már nem gyártják!

2016. máj. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 acelsziv ***** válasza:
MM fal kábelt ma is lehet kapni csak réz érrel.
2016. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előttem írják. MM-fal kábel, a mai napig kapható, többféle méretben. A kérdés másik fele: kicsit zavarosan fogalmaztál, és ilyen táv- bekötési tanácsokat egyébként sem szeretek adni, (nyugodtabban alszom, ha nem én miattam ráz meg valakit az áram), csak ha a helyszínen rá tudok mérni.
2016. máj. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Legalább egy valaki tudja, mit lát... az MMfal vezetéknek van köpenyes és érszigetelése, valamint körkeresztmetszetű a köpeny is. Az Mfalra meg egyik oldalán lapos, és nincs külön köpenye, csak egy réteg vastagszigetelés.
2016. máj. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 acelsziv ***** válasza:

Sztrogoff: Csak -ahogy azt már írták is - azt a kábelt már nem gyártják. Legközelebbi rokona az MM fal.

Kérdező: Te meg ne játszd az ezermestert, ha nem értesz hozzá. Az áram szó nélkül agyonver ha nem tiszteled eléggé. Hívj szakembert. Párezer forint. Egy temetés jóval költségesebb.

2016. máj. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem játszom az ezermestert mint látod kérdeztem mivel ez az oldal erre való a nevében is bennt van
2016. máj. 3. 02:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugye ezt a kérdésedet nem gondolod komolyan? Életveszély amit csinálsz! Ne nyúlj hozzá! Ha ennyire nem éretsz hozzá hívj szakembert! Ez kb. az 5. olyan kérdésed ami alapján a tűzoltó fog menni hozzád, ha nem a hullaszállító, aki elvisz téged vagy valamelyik hozzátartozódat/barátodat akit agyon vágott az áram.


A gázt is magadnak szereled? Ugye nem gondolod ezeket komolyan?

2016. máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!