Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék kemény kartonpap...

Hogyan tudnék kemény kartonpapírból kicsi (felülről nyitott) dobozokat ~ meghatározott méretre ~ hajtogatni?

Figyelt kérdés

A bökkenő az lenne, hogy kemény kartonból kellenének ezek a dobozok. Egy "asztali" tolltartót és egy egértartót szeretnék magamnak. Én még görgős PS/2-es egeret használok; ezt olyan jó 20-30 dkg-ra becsülném, szóval a doboznak tartania kell a súlyt. Hozzáteszem, hogy ezek a dobozok nem asztalon lesznek, hanem egy fa bútor oldallapjára rögzítve, azaz alulról nem lesz támasztékuk, úgy kell megtartaniuk a súlyt.

A kemény karton az viszont gondolom nehezebben és pontatlanabbul hajtogatható, nemde?


Ennek ellenére ismer valaki valamilyen megbízható technikát, amivel ezt mégis otthonilag tudnám kivitelezni? Vagy csak simán próbáljam meg úgy hajtogatni a kartont, mint a sima papírt?


Egy pontosan 64 mm × 64 mm-es négyzet alapterületű doboz kéne - 1-2 mm hiba még elfogadott, de nagyobb hiba mellett nehéz/pontatlan lene a röggzítés & az illeszkedés -, 150 mm-es magasággal (itt nagyobb pontatlanság is megengedett). Ez lenne a görgős egérnek.

Emelett a másik doboz szintén 64 mm × 64 mm alapterületűnek lenne ideális, egy olyan 120 mm-es magassággal.


Ti hogyan kiviteleznétek?


2016. jún. 12. 23:30
 1/3 anonim válasza:
A nagyon vastag kartont érdemes úgy hajlítani, hogy egyik oldalán enyhe nyomással végighúzol(vagy vonalon vagy vonalzó segítségével) egy szikét(cuttert) az kb félig átvágja a kartont,amit el tudsz hajlítanu de elég erős marad alatta. Egyébként lehet, hogy nem érdemes ilyen vállalkozásba fogni. Szerintem ha sikerül is, nem tart sokat, legalábbis az egértartó :)
2016. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, de miért nem veszel valami kis tárolót? Annyi féle dobozkát árulnak a tescotól kezdve a designer boltokig, hogy nem győzöl válogatni
2016. jún. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát... én annyira még nem találkoztam szembeötlő dobozválasztékkal. :/ Pécsett lakom, itt a boltok kínálata nem olyan nagy, mint más kulturálisabb városban, főleg mint Budapesten.

Amúgy ez a [64×64]×150 mm-es méret (alap×magasság) nem hinném, hogy kapható, ezért gondoltam, hogy biztos magamnak kell megcsinálnom.

De az igaz, hogy egy régi kemény műanyag egértartó a CRT-s monitorok idejéből sokkal jobban mutatna. Viszont az is igaz, hogy azt meg nehezebben tudnám a bútorhoz röggzíteni, mint egy téglatestet.

2016. jún. 13. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!